Back To Top
Ümran Boru İşçisi Sahipsiz Bırakıldı...

Ümran Boru İşçisi Sahipsiz Bırakıldı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.01.2020
Ümran Boru İşçisi Sahipsiz Bırakıldı...
- A +

ÜMRAN BORUDA ÇALIŞAN VE SÜRPRİZ ŞEKİLDE YENİ YILIN SON GÜNÜNDE İŞTEN ATILAN 19 İŞÇİDEN BAZILARININ VARDİYA CIKIŞI EVLERİNE İSTİRAHATE GİDERKEN ÇAĞIRILIP ,İŞ AKİTLERİNİN FES EDİLDİĞİNİ ÖĞRENDİKLERİ İDDİLARI KAFALARI KARIŞTIRDI

 Kara kışta kapının önüne koyulan 19 işçisine sahip çıkmayan Türk Metal Sendikası’ndan 3 gün TIK yok.

Akçakoca sapağında faaliyet gösteren Ümran Çelik Boru fabrikası, 31 aralıkta, yani yeni bir yıla ssatler kala, Akçakocalı 17 , Alaplı'dan 1 ,Ereğli'den de 1 olmak üzere  toplamda 19 işçisi, 2020’nin ilk günü işsiz bıraktı.

Bu mu insanlık ?

Türk Metal Sendikasına üye olan ve her ay maaşlarından sendika aidatı kesilen   19 işçinin aniden  işten atılması ve atılma haberinden sonra şirket içindeki sendikaya bağlı görevlilerin bile 'bu işe akıl sır erdiremedik , bu olaydan haberimiz olmadı" deme iddiaları atılan işçileri dehşete düşürdü .

Peki sizlere bu haberimiz yok lafı manidar gelmedi mi ?

İnandınız mı?

Aralarında 15 senelik işçinin de bulunduğu 19 işçinin  sözleşme aşamasında kapı dışarı edilmesi, içeride ki çalışan işçiler arasında da şaşkınlıkla karşılandı.

İddialara göre; Arkadaşlarının niçin ve ne ara atıldığını anlamayan diğer işçiler arasında ki konuşmalarında…

"sendika nerde ?

Biz bunlara aidatı ödemiyor muyuz?

Biz Sendikaya,  aralarından seçtikleri bir kaç kişiye fabrikada  ayrıcalıklı olsun diye mi aidat veriyoruz ?

Şayet  haksız çıkarılışa ve bu saçma gidişe dur diyecek kapasiteniz  ve yetkileriniz yoksa da girmeyin bizim fabrikamıza, " diye ciddi bir tepki gösteren işçiler konu ile alakalı durumu değerlendirmek üzere avukatlarına gittiler .

Her sözleşme döneminde aynı nakarat

Her toplu sözleşme öncesi işverenin yaptığı işçi kıyımına Türk metal sendikasının sessiz kaldığını söyleyen işçiler, sendika ağalarının keyfi kıyak, işçisini düşünen yok ifadesinde bulundular.

Yeni yıla işsiz giren 19 aile ise şimdi kara kara düşünüyor.

19 aile reisi karda kışta ne yapacaklarını kara kara  düşünürken bir yandan da derin sessizliğe bürünmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Milletvekilleri Nerede?

Bir diğer garip ve komik olan iddia ise, AK Parti ve MHP Düzce Milletvekillerinin, fabrika çalışanlarına hiç sahip çıkmaması. İşten aldıktan sonra milletvekillerine dertlerini anlatmak için ulaşmaya çalıştıklarını söyleyen kimi işçiler, vekillerden yeterli kolaylık ve desteği göremedikleri şikayetinde bulundular.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni