Uygur Türklerinin Yanındayız  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
Uygur Türklerinin Yanındayız

Uygur Türklerinin Yanındayız

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.12.2019
Uygur Türklerinin Yanındayız
- A +

 İyi Parti Düzce İl Teşkilatı tarafından Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine karşı yaptığı insanlık dışı uygulamalara karşı bir basın açıklaması yapıldı.

 Merkez camii önünde yapılan açıklamada Çin yönetimi tarafından Uygur Türklerine karşı asimilasyon politikası uygulandığı belirtildi. İl Başkan Yardımcısı Sezgin Kemal tarafından yapılan açıklamada özetle şu görüşlere yer verildi " Çin Halk Cumhuriyetinin Doğu Türkistan'da yaşayan Uygur Türklerine karşı uzun zamandır uygulamış olduğu sistematik baskı ve zulümler son dönemde daha da şiddetlenmiştir. Oluşturulan toplama kamplarında Uygur Türklerinin dinlerini, dillerini ve kültürlerini değiştirmek adına bir asimilasyon politikası uygulanmaktadır"

Sezgin, baskı ve zulüm politikasına sessiz kalınmamasını isteyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü " Türk devleti ve Milleti olarak, Müslüman coğrafyasının diğer halklarına karşı göstermiş olduğumuz duyarlılığı , Doğu Türkistan'daki Müslüman Türk kardeşlerimize karşı da göstermek, devlet ve millet olarak üzerimize düşen tarihi bir sorumluluktur". Basın açıklamasına İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Yönetim Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.