Back To Top
Başkan Yemenici... 5 yıl boyunca Akçakoca Belediyesi'ne Hiç Yük Olmadım

Başkan Yemenici... 5 yıl boyunca Akçakoca Belediyesi'ne Hiç Yük Olmadım

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.12.2019
Başkan Yemenici... 5 yıl boyunca Akçakoca Belediyesi'ne Hiç Yük Olmadım
- A +

 Geride120 milyon borç ile görevi MHP’li Okan Yanmaz’a bırakan Akçakoca Belediyesi’nin AK Partili eski başkanı Cüneyt Yemenici, makam  arabasının haczedilmesiyle ilgili ilgisinin olmadığını açıkladı.

Seçim kampanyasında belediyeye hiç yük olmadığını ve seçim kampanyasında kendi yasal çeklerini kullandığını söyleyen Başkan Yemenici, belediyeden 180 bin lira alacağı olan Ankara merkezli Çınaray firmasına yaptırılan AK Parti bayrak ve filamanları, basılı tanıtım, broşür ve gazete benzeri çeşitli işler şahsi çeklerim verilerek bizzat kendi hesabımızdan yapılmıştır. “ dedi.

Makam aracına icra koydurarak haciz ettiren Çınaray firmasının belediyeden 180 bin lira alacağının nereden geldiğini açıklamayan Başkan  Yemenici, Çınaray firmasının Akçakoca Belediyesine 20 yıldır iş yaptığını söylemekle yetindi.

Başkan Yemenici, çıkan haberle ilgili kanuni işlem başlatacağını söyledi.

Objektif gazetecilik anlayışımız gereği Başkan Yemenici’nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı noktasına virgilüne dokunmadan aynen yayınlıyoruz…

İŞTE O AÇIKLAMA

“ Uzun süredir şahsımı karalamaya yönelik asılsız haberler yapan yerel yayın organı Akçakoca TV’nin iddialarına, 'ciddiye almadığım için' bugüne kadar cevap verme gereği duymadığımı belirtmek isterim.

Ancak söz konusu yayın organı bugün servis ettiği haberde, şahsımı ve 5 yıllık görev süremi hedef gösterircesine algı operasyonu yapmaya kalkışmıştır. Bu duruma istinaden, cevap verme gerekliliği hasıl olmuştur.

Akçakoca Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğüm 2014-2019 yılları arasında; 5 yıllık sürem içerisinde, taşıdığım sıfata ve yönettiğim makama sığınmadan, misafirlerimle birlikte dahi yediğim yemek faturalarını ve şahsımı ilgilendiren her işin ödemelerini kendi cebimden ödedim, bunların hepsinin ispatı mevcuttur.

Haberde konu edilen ve kapalı pazar yeri ve Çuhallı cuma pazarında ‘vatandaşa dağıtılan pazar çantalarının’ sanki seçim döneminde dağıttığım bez çantalarmış gibi gösterilmeye çalışılması ve bu çantaların bedelini belediyeye fatura ettirdiğim gibi yansıtılmaya çalışılması kesinlikle doğru değildir. Akçakoca Belediye Başkanlığı makam aracının haczedilme sebebinin bu nedenden kaynaklandığı ifadeleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Seçim döneminde dağıttığım bez çantalar Uşak merkezli Elit Digital isimli firmaya yaptırılmış ve bedeli olması gerektiği gibi şahsi hesabımızdan yapılmıştır. Yine seçim döneminde Çınaray firmasına yaptırdığımız parti bayrak ve filamaları, basılı tanıtım, broşür ve gazete benzeri çeşitli işler şahsi çeklerim verilerek bizzat kendi hesabımızdan yapılmıştır.

Adı geçen Ankara merkezli firmanın, Akçakoca Belediyesi ile 20 yıllık ticari ilişki geçmişi bulunmakta ve ülke genelinde birçok il ve ilçe belediyesine ürün vermektedir. Dönemim içerisinde ilçemizin ve belediyemizin ihtiyaçları birçok firma gibi ilgili firmadan da yapılmış ve ödemeleri sair zamanlarda muhasebe müdürlüğü tarafından yapılmıştır.

Akçakoca Belediyesi'nin geçmiş dönemini adımı kullanarak karalama amacı güden bu haberlere karşı yasal haklarımı yarın itibari ile yargı üzerinden arayacağımı belirtmek ister, konunun detaylarını kıymetli hemşehrilerimin bilgilerine sunarım.” Cüneyt Yemenici, 2014-2019 Akçakoca Belediye Başkanı

Yorumlar

Yorumlar
Festivallere devam kıçı kırık sanatçılara dokun paralari
lebi galip 20.12.2019 - 16:25:09
bu cüney-it kadar kötü cebini düşünen bi başkan gelmedi bu memlekete.belediye soymada master yapmış kendisi.2014 de mavi ford fiestaya binerken şimdi mercedes s 300 e biniyor..ev sayısı 1 di 3 4 5 e çıktı ye kürküm. sorsan müslüman işte..
Bu memleketin, tüyü bitmemiş yetimin, milletin hakkını bilerek, isteyerek, kendini ve yakınlarını düşünerek yediren herkesin boğazında kalsın inşallah, sen büyüksün herşeyi en iyi sen görür cezasınıda hem bu dünyada hem ahirette sen verirsin Allahım. Ben hakkım varsa, hakkımı gasp eden, belediyenin malını yiyen varsa herkesten şikayetçiyim Allahım...
serifali 20.12.2019 - 07:57:00
çok degil 1 sene sonra bu akçakoca cüneyt başkanı mumla aramazsa ben de birşey bilmiyorum. festivallerle aleyna tilki gibi ahlaksızlarla oyalanan akşakoca halkı daha ne oldugunun farkında degil. az kaldı uyanırsınız yakında.
EDEP YAHU....... 20.12.2019 - 02:11:32
MEMLEKETİN OCAĞINA İNCİR AĞACI DİKTİN ! HALA DAHA KONUŞUYORSUN . GİY ÖNLÜĞÜNÜ ÇIKMA O DÜKKANDAN ..
ONUR 12/20/2019 -
Sanki yalan haberi başkası yapmis gibi objektif habercilik yapıyoruz acıklamanız da komedi.