Back To Top
SON BAŞVURU TARİHİ 20 ARALIK

SON BAŞVURU TARİHİ 20 ARALIK

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.12.2019
SON BAŞVURU TARİHİ 20 ARALIK
- A +

 TUBİTAK 4006 bilim fuarı için Milli Eğitim İl Müdürlüğü ARGE Departmanı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bütçe sıkıntısı nedeniyle bu sene TÜBİTAK’ın daha seçici davrandığı proje seçiminde okulların ise hevesinin kırılmasına neden oldu. Ancak olumsuz etkenlere rağmen Düzce’den onlarca okul başvuru yapmaya hazırlanıyor.

Okullarda bilim ve teknolojik projelerin seçilerek hayata geçirilmesi, öğrencilerin yenilikçi düşüncelere sahip olması için Türkiye Bilimsel ve Teknolojik araştırma Kurumu TÜBİTAK tarafından okullara indirgenen TÜBİTAK 4006 bilim fuarları için Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmalarına hız verdi.

AR-GE Departmanı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Düzce il, ilçe ve beldelerde yürütücü öğretmenlere 20 Aralık Cuma gününe kadar eğitimler verilecek.

Aynı zamanda projelerin TUBİTAK’a son başvuru tarihi de olan 20 Aralık’a kadar il genelinde 60-70 okulun bin proje ile başvuru yapması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl ise 110 okulun 1800 proje ile başvuru yaptığı TÜBİTAK 4006 bilim fuarlarında yaklaşık 500 proje sergilenmeye hak kazanmıştı. Bu yıl ise başvuru yapması beklenen okul sayısı 60-70’ler seviyesinde oldu. Bunun en önemli nedeninin ise TÜBİTAK’ın bütçe kısıntısına gitmesi nedeniyle projelerde seçici davranması. Bunun sonucu olarak da birçok okul ve öğrencinin hevesinin kırılması oldu.

Haber: SELÇUK AKYOL / DÜZCE TV

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni