Back To Top
Kızılay'a da güvenemeyeceksek...

Kızılay'a da güvenemeyeceksek...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.12.2019
Kızılay'a da güvenemeyeceksek...
- A +

ONLAR KIZILAY'A ÇOCUKLARINDAN AKRABALARINDAN DAHA ÇOK GÜVENDİLER AMA....

Konukların rızaları olmadan, ölene kadar kalmak için geldikleri şehirden kısa süreliğine dahi götürülmesini onaylamayan sivil toplum kuruluşlarının konuklara desteği sürüyor.

Dohaycan Derneği ile birlikte Akçakoca Kızılay'ı Konukevi'ne moral ziyareti yapan Akçakocalılar, Konukların rızaları olmadan, ölene kadar kalmak için geldikleri şehirden, kısa süreliğine dahi götürülmelerini onaylamadıklarını belirterek, yaşlılara  moral ve dayanışma için Sefa Deniz gitarı eşliğinde  türküler söylediler, destek sözü verdiler.

Tülay Çakmak Yaman sesi ile ve anlattığı fıkralarla keyifli anlar yaşattı.

Konukların ziyaretçilere sarılıp "ne olur bizi göndermeyin " diye ağlamaları üzerine söz alan Dohaycan Dernek Sekreteri Nermin Alpay " Sizi göndermemek için elimizden geleni yapacağız. Daha sokağa çıkmadık. Çünkü Kızılay gibi köklü bir kurumun kendi himayesine aldığı yaşlı insanları mağdur ederek, sürgüne götürür gibi bir tutum içerisinde olacağına inanmak istemiyoruz. Vicdanları yaralayan her karar geri çekilmek zorundadır. "Dedi

Günlerdir kaderlerinin ne olacağına dair endişeli bir bekleyiş içinde olan Kızılay'ın konukları Tülay Yaman'ın fıkraları ve Dohaycan Üyelerinin şefkatiyle efkar dağıttılar. Vatan Partisi İlce Başkanı Serapnaz Başar "konukların Akçakoca’da kalması için bazı televizyon kanalları ile iletişime geçtiğini, yaşlıların mağduriyetini ulusal basına yansıtmak için çalışacağını "söyledi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni