Back To Top
Milletvekili Yılmaz, Beton Santraline İzin Verenlerin Yakasını Bırakmıyor...

Milletvekili Yılmaz, Beton Santraline İzin Verenlerin Yakasını Bırakmıyor...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.12.2019
Milletvekili Yılmaz, Beton Santraline İzin Verenlerin Yakasını Bırakmıyor...
- A +

 MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Akçakoca Doğancılar mevkiinde dere yatağına çalışma ruhsatı verilen beton santralinin peşini bırakmıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden yaptığı gündem dışı konuşmalarda, dere yatağına yapılan  beton santraline kimlerin izin verdiğini  soran Milletvekili Ümit Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçe görüşmeleri esnasında kürsüye yeniden çıkarak beton santrali ile ilgili konuştu.

VATANDAŞA KÜMES BİLE YAPTIRILMAZKEN…

MHP milletvekili Yılmaz, “’Akçakoca da dere kenarında vatandaş, bırakın ev yapmayı kümes bile yapamazken beton santrali yapılmasının ve bu kadar hızlı ruhsat verilmesinin arkasında kimler olduğu Akçakoca halkımız tarafından merak edilmektedir” dedi.

BAKAN MURAT KURUM’A YENİDEN SORDU: SORUMLULARI BULUN!

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Çevre  ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı kurumlarının 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak Akçakoca’da dere kenarında yapılan ve çevre katliamına yol açacak olan beton santrali ile ilgili olarak konuştu.

 BETON SANTRALİ YAPILMASINA KİMLER İZİN VERDİ

Yılmaz, “18 Temmuz da yaşadığımız sel felaketi Dere yataklarının ıslahının bir an önce yapılmasının ve daha önceden dere yataklarına yapılan yerleşim bölgelerinin gözden geçirilmesinin gerekliliğini gözler önüne sermiştir. Yaşadığımız sel felaketinden sonra yerleşim yerlerine yeni yapılacak konutların dere yatağına olan uzaklığı göz önünde bulundurularak izin verilmemesi doğru bir yaklaşımdır. Ancak yaşanan selden sonra Akçakoca ilçemizde dereye sıfır konumda bulunan beton santraline izin verilmesi ise oldukça düşündürücüdür. Akçakoca da dere kenarında vatandaş, bırakın ev yapmayı kümes bile yapamazken beton santrali yapılmasının ve bu kadar hızlı ruhsat verilmesinin arkasında kimler olduğu Akçakoca halkımız tarafından merak edilmektedir” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni