Back To Top

Milletvekillerine kırmızı ışıkta geçme hakkı verildi...

Milletvekillerine kırmızı ışıkta geçme hakkı verildi...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.12.2019
Milletvekillerine kırmızı ışıkta geçme hakkı verildi...
- A +

Yasa Meclis'ten geçti! Milletvekillerine kırmızı ışıkta geçme ve çakar hakkı verildi.

 TBMM'de gece yarısı yapılan bir değişiklikle 600 milletvekilinin aracına trafikte geçiş üstünlüğü hakkı tanındı! Milletvekili araçları kırmızı ışıkta geçebilecek, park yasağı gibi trafik kısıtlamalarına tabi olmayacak, çakar da takabilecek.

 TBMM'de görüşülen torba yasa sabaha karşı 03.00 sıralarında kabul edildi. Görüşmeler sırasında tartışmalara neden olan geçiş üstünlüğü maddesi yeniden düzenlenerek Genel Kurul'dan geçti.

Sözcü'nün haberine göre 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre sadece ambulans, itfaiye araçları, suç takibindeki güvenlik araçları ve koruması bulunan araçlar geçiş üstünlüğüne sahipken; geçiş üstünlüğünün sıralandığı maddenin kapsamına milletvekilleri de eklendi.

Milletvekili araçları kırmızı ışıkta geçebilecek, park yasağı gibi trafik kısıtlamalarına tabi olmayacak, çakar da takabilecek.

Yorumlar

Yorumlar
Bakalım hangi vekilimiz bu yasadan yararlanmayacak
VATANDAŞ 10.12.2019 - 17:52:45
Yakışır bizim vekillerimize.Her şey onlar için sağlık eğitim adalet demokrasi sadece onlara mahsus bizim gibi vurdumduymaz halk olduktan sonra.Acaba seçim bölgelerine geldiklerinde bu durumları yüzlerine yüzlerine vursak bu kararları alabilirler mi.Ama önlerinde düğme ilikleyip el etek öpülürse daha başımıza çok taşlar yağar.