Back To Top

Rota Değişebilir

Rota Değişebilir

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.12.2019
Rota Değişebilir
- A +

 Geçtiğimiz hafta Yüksek Hızlı trenin Düzce'den geçmeyeceği yönündeki haberlerin ardından siyasi ve bürokratlar harekete geçti. Düzce Milletvekili Ayşe Keşir girişimleriyle Hızlı trenin Düzce’den geçmesi için fizibilite çalışmalarını yapan Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Ulaştırma Altyapı Bakan Yardımcısı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü ve uzman ekibe brifing verdi.

 

Yüksek Hızlı Tren ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada Düzce’den geçmeyeceğini açıklamasının ardından haber Düzce'de şok etkisi yaratmıştı. Düzce basınında da geniş yer bulan haberlerin ardından harekete geçen Ayşe Keşir Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu ve uzmanlarla bir toplantı yapılması için ısrarcı olunca Bakan Yardımcısı Karaismailoğlu, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün ile uzman ekip Ayşe Keşir ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ı dinlemeye karar verdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda Prof. Dr. Şamandar, daha önce Japon bilim adamlarıyla birlikte hazırladıkları Yüksek Hızlı Tren hattı fizibilite çalışmalarını Bakan Yardımcısı ve Uzman ekibe anlattı. Yaklaşık 2 buçuk saat boyunca brifing veren Keşir ve Ayhan Şamandar’ın projesini olumlu bulan bakan yardımcısı ve uzman ekip, projenin uygulanabilir olduğunu ancak üzerinde çalışmaları gerektiğini belirterek proje detaylarını istediler. Keşir toplantı sonrası sosyal medyada yaptığı açıklamada; "Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Sayın Adil Karaismailoğlu, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve heyeti ile Düzce heyeti olarak Yüksek Hızlı Tren güzergahı gündemli 2'inci toplantımızı gerçekleştirdik. İstişarede bulunduk" dedi.

BU İŞ OLACAK İNŞALLAH

Proje ile yakından ilgilenip Düzce'den geçmesi için büyük çaba sarf eden Prof. D. Ayhan Şamandar ise; "Ulaştırma bakanlığı bakan yardımcısı adil karaismailoglu ve ulaştırma bakanlığı alt-yapı yatırımları genel müdürü ve yardımcıları ile millet vekilimiz ayşe keşir hanımla beraber ankara istanbul yuksek hızlı treni konuştuk.ankara gerede bolu düzce hendek sakarya kocaeli gebze istanbul güzergahı ile ilgili çalışma yapılacağının bilgisini aldık çok memnun olduk.olacak bu iş inşaallah" dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.