Back To Top
KADIN HAKLARI DİLE GETİRİLDİ

KADIN HAKLARI DİLE GETİRİLDİ

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.11.2019
KADIN HAKLARI DİLE GETİRİLDİ
- A +

Akçakoca 'da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, katılımcılar kadın haklarına dikkat çektiler. Hiçbir şiddetin mazur gösterilmemesi gerektiğini belirten kadınlar simgesel olarak rengarenk balonları uçurdular.

Fedai Karabıyık Parkı'nda düzenlenen etkinlikte bir araya gelen kadınlar, ellerinde "Kadına şiddete hayır", "Sevgi ve hoşgörüye evet" yazılı  pankart açtı.

Akçakoca Belediyesi Avukatı Seher Göktaş, kadınların dünyanın her yerinde fiziksel, ekonomik ve psikolojik olmak üzere bir çok şiddet türüne maruz kaldığını belirterek, "Hukukun üstünlüğünü, eşit yurttaşlığı, insan haklarını ve demokrasiyi yerleştirmek için öncelikle eğitim seviyesini yükseltmek kadına yönelik ayrımcılığı ve şiddeti silmek zorundayız." diye konuştu.

Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş da dünyanın her yerinde kadınların ulusal ve sınıfsal saldırılara maruz kaldığını belirterek, "Hiçbir sebep bir canlıya şiddet uygulanmasını mazur gösteremez." dedi.

Konuşmaların ardından kadınlar tarafından kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla gökyüzüne mor ve turuncu balonlar bırakıldı.

Program Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcıları Hakan Öztaş, Yüksel Yılmaz, Umut Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Birim Koordinatörü Nursen Yanmaz ve Mhp İlçe Başkanı Mustafa Özensel tarafından kadına yönelik şiddete karşı mücadele günü temalı fotoğraf sergisinin açılışı ile son buldu.

Yorumlar

Yorumlar
Kadın hakları derneklerinin açıklamalarını okuyorum ve aklım almıyor. Kadına ve kız çocuğuna şiddete son derken erkek çocuklarına şiddet sizi ilgilendirmiyor mu? Madem kız çocukları diyorsunuz bir kız çocuğunun babasını az görmesi şiddet degilmidir? Siz neyi savunuyorsunuz? Ya da savunduğunuzu söylediğiniz şeyi neden savunmuyorsunuz? Sizin savunduğunuz şeylerde erkek olduğu için çocuk ve baba nin yeri nedir? Baba ile kızı az gorusmeli mi? Yada Çocuk ama erkek ise şiddet sizi ilgilendirmiyor mu? Tutarsız mısınız? Kötü niyetli misiniz? Ben mi yanlış anlıyorum? Siz mi yanlış anlatıyorsunuz? Kadına ve kız çocuğuna şiddete hayır ne demek? Ben kızımla insanca konuşmak için 2 yıldır savaşıyorum neredesiniz? ???? https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=591607254933435&id=244257256335105