Back To Top

Google'da siyanür en çok arananlar arasında...

Google'da siyanür en çok arananlar arasında...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.11.2019
Google'da  siyanür en çok arananlar arasında...
- A +

Son 1 hafta içerisinde 3’üncü kez siyanürle toplu intiharın yaşandığı Türkiye’de, internet üzerinden  en çok siyanür arandığı ortaya çıktı.

Komşu ilimiz Sakarya ilk 5 il içinde yer alırken, Düzce'nin 2'inci kuşak iller arasında yer aldı. Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından inceleme başlatılan intiharlar sonrası siyanür satışları durdurulurken en çok merak edilen soru ise fiyatı oldu.

 Son 1 haftada siyanür kullanılarak toplu intiharların gerçekleştiği Türkiye, ardı ardına yaşanan kayıplar nedeniyle büyük üzüntü yaşarken en sık kullanılan arama motoru google’da son 24 saatte milyonlarca kez siyanür araması yapıldığı ortaya çıktı. En çok yapılan aramaların başında ‘Siyanür fiyat’ araması yer alırken, ‘Siyanür nereden alınır?’ ve ‘Siyanür satın al’ gibi aramaların yapıldığı google’da siyanürü en çok aratan 4’üncü şehir komşu ilimiz Sakarya olarak belirlendi.

 

SATIŞI DURDURULDU

Öte yandan Türkiye üzerinde satış yapan e ticaret siteleri, siyanürle ilgili ürünlerin satışlarını durdurdu. Bazı e-ticaret sitelerinde siyanür araması sonrası hiçbir ürün bulunamazken bazı e-ticaret sitelerinde ise sadece uyarı levhalarının bulunduğu görüldü. Konuyla ilgili olarak Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından da bir açıklama yapılırken, açıklamada; “Söz konusu olayları ve etkileri incelemek adına bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kurulmuştur. Bu komisyonun araştırma sonuçları kamuoyu ile detaylı bir rapor halinde paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.