Back To Top

AK Parti kadrolarında istifa furyasının arkasında iç hesaplaşma mı var?

AK Parti kadrolarında istifa furyasının arkasında iç hesaplaşma mı var?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.11.2019
AK Parti kadrolarında istifa furyasının arkasında iç hesaplaşma mı var?
- A +

 Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Bakan Ali Babacan yeni partilerini ilan etmeye hazırlanırken, AK Parti kadrolarından da peş peşe istifa haberleri geliyor. İstifaların kaybedilen illerde yaşanması arka planda “iç hesaplaşma mı var?” sorusunu gündeme getiriyor.

AK Parti’de Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

Twitter hesabından istifa ettiğini duyuran Fuat Özgür Çalapkulu, “1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm AK Parti Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum” dedi.

Ahmet Tutulmaz’ın da altı yıldır yürüttüğü görevinden istifa ettiği belirtildi.

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek dün, görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurmuştu. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş de görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Tarafsız Haber Ajansı’na göre AKP’de söz konusu istifalara ilişkin “yerel seçimlerde kazanılmayan yerlerde hesaplaşma yapılıyor” yorumu yapılıyor. 

Kulislerde yönetimin bazı isimlerden istifasını istediği, bu nedenle de istifaların devam edeceği konuşuluyor.

İstifaların arka planında ise teşkilatın kendi içerisinde bir hesaplaşmaya gittiği yönünde iddialar var. Kulislerde kaybedilen illerde değişime gidildiği, ancak yöntem olarak küçük yerlerden istifaların istenmesinin yanlış olduğu belirtiliyor. AKP’de iki kere kaybetmiş İstanbul İl Başkanı’nın görevden alınması gerektiği konuşuluyor.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.