Back To Top

Bütün Akçakoca Bu İddiayı Konuşuyor…Esentepe Bahaettin Güçlü İlkokulunda Neler Oluyor?

Bütün Akçakoca Bu İddiayı Konuşuyor…Esentepe Bahaettin Güçlü İlkokulunda Neler Oluyor?

 - 6 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.11.2019
Bütün Akçakoca Bu İddiayı Konuşuyor…Esentepe Bahaettin Güçlü İlkokulunda Neler Oluyor?
- A +

 Esentepe Bahaettin Güçlü İlkokulu’nda 10 Kasım Atatürk’ün anma etkinliği yapılmadı mı?

10 Kasım Atatürk’ün anma etkinlikleri, Türkiye’nin her bir köşesinde son 20 yılın belki de en yüksek katılımı yapılırken, Bahaettin Güçlü İlkokulu’nda, etek mi, pantolon mu tartışmaları nedeniyle anma etkinliğine gölge düştü.

İddiaya göre, okulun 4/B sınıfında yaşanan kıyafet tartışması, 4/B sınıfı öğrencilerinin 10 Kasım törenlerinde görev almamasına nedne oldu.  

Alınan bilgiye göre, 4/ B sınıfında eğitim gören kızının etek giymesine itiraz eden bir veli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ile okul müdürü Rıdvan Şahin’e baskı yaparak, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinliğini engellediği iddiasında bulunuldu. Geniş bir siyasi nüfuza sahip olduğu iddia edilen velinin yaptığı baskıya direnemeyen yönetim, etkinliğin yapılmasına izin vermedi.

10 Kasım etkinliğini gölgeleyen tartışmalar üzerine 4/B sınıfı velilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ve okul müdürü Rıdvan Şahin ile yaptıkları görüşme de sorunu çözmeye yetmeyince, 4/B sınıfı anma etkinliğine katılmadı. Minik yavruların haftalardır yaptıkları hazırlık da böylelikle çöpe gitmiş oldu.

Şimdi bütün Akçakoca, sınıfın tamamının yapılmasını isteyip de 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliğinin yapılmasına mani olan öğrenci velisinin kim olduğunu merak ediyor.

Yaşanan skandal gelişmeyle ilgili okul idaresi ile illçe milli eğitim müdürlüğünün açıklama yapması Akçakoca kamuoyunun beklentileri arasında yer alıyor. 

Yorumlar

Yorumlar
Mert işcan 14.11.2019 - 11:49:04
Cüneyt beye keşke oy vermeseydim.
Herkes o velinin kim olduğunu biliyor
M 11/13/2019 -
Eski başkan Cüneyt yemenicinin eşi o veli
Haber tamamen asılsız. Okul müdürü böyle bir şey yapmadı.
İşiniz gücünüz provakatif haber yapmak..
KİM YAPMIŞ ONU DA YAZSANIZ HERKES BİLSE