Back To Top
BELEDİYE ARSALARI BORCA KARŞILIK SATILIYOR...

BELEDİYE ARSALARI BORCA KARŞILIK SATILIYOR...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.11.2019
BELEDİYE ARSALARI BORCA KARŞILIK SATILIYOR...
- A +

Okan Yanmaz başkanlığında toplanan Akçakoca Belediyesi Meclisi Kasım Ayı Toplantısı tamamlandı. İmar Planı değişiklik taleplerinin ağırlıklı olarak ele alındığı toplantıda önemli kararlar alındı.

 Kasım ayı meclis toplantısında, mülkiyeti Akçakoca Belediyesine ait olan kimi arazilerin satışı yada belediye borçları nedeniyle borçlu olunan kurumla borca karşılık trampa edilmesi için meclisten yetki istendi.

Yapılan görüşmelerin ardından,  mülkiyeti Akçakoca Belediyesine ait olan, Hacıyusuflar mahallesi, Esentepe Bahaettin Güçlü Ortaokulu’nun bulunduğu alandaki 1456 metrekarelik arsanın, belediyenin kamuya olan borcu nedeniyle borca karşılık devri istenecek.

Yine aynı mahalle içinde olan 1899 metrekarelik arsa için belediye meclisi yapılan görüşmelerin ardından   satış yada borca karşılık trampa edilmesi için başkan Okan Yanmaz’a yetki verdi.

Ayrıca meclis, Akçakoca’nın çeşitli mahallelerinde bulunan belediye ait parçalı atık parsellerin  satışı için Başkana yetki verdi.

Meclis ayrıca,

Akçakoca Belediyesinin kiraladığı şifalı su mesire yerinin yatırım ve işletmesinin belediye şirketi ABİTAŞ’a verilmesi kararlaştırıldı.Belediye Meclis Toplantısında belediyenin 2020 yılı mali bütçe konusu da görüşüldü. Buna ilişkin konu meclis üyelerine aktarıldı ve puan bütçe komisyonunda değerlendirildi.Toplantıda Akçakoca Belediyesi Kent Estetik Kurulu’nun yapısı da ele alındı. Alınan karara göre kent estetik kurulunun yönetmeliklerinde değişiklik yapılması öngörüldü.Meclis son olarak imar planı değişiklik taleplerini görüştü.bu bölümde özellikle atıl durumda bulunan parsellere ilişkin konular ele alındı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni