Back To Top
10 civarındaki milletvekilinin istifası konuşuluyor...

10 civarındaki milletvekilinin istifası konuşuluyor...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.10.2019
10 civarındaki milletvekilinin istifası konuşuluyor...
- A +

 AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun partisinden istifa etmesinin ardından gözler AK Parti içindeki ‘endişeli’ vekillere çevrildi. Rahatsız olan 10 civarındaki milletvekilinin yeni parti kurma çalışmaları yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan ile görüştüğü iddia edildi

AK Parti kulislerinden gelen bilgilere göre, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hareketine AK Parti içinden destek veren vekiller bulunuyor. Bu isimlerin büyük bölümü Davutoğlu partisini kurduktan sonra hareket geçecek. Uzun yıllar Erdoğan'ın metin yazarlığını yapan AK Parti eski milletvekili Aydın Ünal da, istifa ettirilen Yeneroğlu'na destek verdi.

Ertuğrul Özkök IN Yeneroğlu OUT

 Ünal, “Ertuğrul Özkök, Ahmet Hakan Coşkun, Ziya Selçuk, Barlaslar ve Kemalizm IN, adam gibi adam Yeneroğlu OUT… Fasit daire kırılıyor zannettik, meğer yutuyormuş. Umutsuzluk yok. Fasit daire elbet kırılır bir gün” dedi.

De ki, Ey kafirler…

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay da, “De ki, Ey kafirler… Ben sizin ibadet ettiklerinize kulluk etmeyeceğim” mesajı paylaştı. Bu mesaj, istifa sinyali olarak değerlendi, Atalay da bunun üzerine bir açıklama daha yaparak, “Aşırı arzu bazen sayıklatır. Sosyal medyada hakkımda dolaşıma sokulan iddianın aslı astarı yoktur” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni