Back To Top
Karadeniz'de 'Hamsi' katliamı!

Karadeniz'de 'Hamsi' katliamı!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.10.2019
Karadeniz'de 'Hamsi' katliamı!
- A +

 Türkiye'nin en büyük ve en verimli hamsi kaynaklarından birisi olan Batı Karadeniz  açıklarında toplanan hamsiler vatandaşlara ulaşmadan yem fabrikalarına gönderiliyor.

Kilimli Limanı'na demirleyen büyük gırgırlar aracılığıyla limana getirilen ve TIR'lara depolanan parmak büyüklüğündeki hamsi balıklarının avlanmasının doğru olmadığını belirten yerel balıkçılar, "Karadeniz'de şu anda hamsi katliamı yapılıyor. Boyları parmak kadar olan hamsi gırgırlar ile tutulup TIR'larla hayvanlara yem çiin fabrikalara getiriliyor. siteminde bulundular

 
  Karadeniz daha soğumadı, balık daha kendine gelmedi ama avlanma hat safhada. Eğer bu şekilde bilinçsiz avlanmalar devam ederse bu yıl vatandaş Karadeniz hamsisi ya yiyemeyecek ya da çok pahalı fiyatlarla tezgahlara yaklaşacak. Balığın büyümesine ve kendine gelmesine izin vermiyorlar. Yetkililerin bu katliama izin vermemeleri ve gerekli önlemelri almaları gerekiyor. Bu katliamı durdurun" dedi. Avlanan küçük balıkların Karadeniz'de hamsinin gelişmesine engel olduğunu ileri süren balıkçılar, katliam yapıldığını ve bu katliamın durdurulması gerektiğini savundu. Balıkçıalr katliamı CİMER aracılığı ile Cumhurbaşkanlığına kadar taşıyacaklarını söyledi.
 

Haber : Cüneyt Özfidan

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni