Back To Top

86 yaşındaki kadını bakıcısı bu hale getirdi

86 yaşındaki kadını bakıcısı bu hale getirdi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.10.2019
86 yaşındaki kadını bakıcısı bu hale getirdi
- A +

 Ereğli ilçesinde yaşayan 81 yaşındaki kadının bakıcısı tarafından darp edildiği iddiası ile Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Başlatılan soruşturmanın ardından Yaşlı kadın Huzurevine teslim edildi.

İlçeye bağlı Kepez Mahallesi Mustafa Akay Sokak’ta ikamet eden 81 yaşındaki A.D. bakıcısı S.K. tarafından darp edildiği iddiasıyla şikâyet edildi. Edinilen bilgilere göre bakıcısı ve vasisi olduğu belirtilen uzaktan akrabası S. K. tarafından darp edildiği iddia edilen 81 yaşındaki A.D.’nin komşularının savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Şikâyetin ardından harekete geçen Cumhuriyet Başsavcılığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerini eve yönlendirdi. Eve giderek alınan yaşlı kadın hastaneye götürüldü. Yaşlı kadının hastanede yapılan kontrollerinde ve muayenesinde vücudunda darp izi olmadığı belirlenirken, yüzünde bulunan morlukların yaşa bağlı olmak kaideyle vücudundaki kan dolaşımından kaynaklandığı belirlendiği iddia edildi.

Yaşlı kadın A.D. bakıcı S.K.’nın kendisini darp etmediğini ve çocuklarının kedisine bakmadığı halde bakıcısı ve vasisi olan S.K.’nın ona yaklaşık 5 yıldır baktığı öğrenildi.

Yaşlı kadın A.D.’ye yaklaşık 5 yıldır bakan bakıcısı ve vasisi olan S.K.’nın bu yıldan itibaren evde bakım ücreti almaya başladığı öğrenildi. Aynı zamanda 81 yaşındaki A.D’nin diyaliz hastası olduğu ve su içmeyi sevmemesinden kaynaklı bir takım hastalıklarından dolayı bakıcısı S.K. tarafından hastaneye götürüldüğü ve bakıcı S.K. yaşlı kadını katarakttan dolayı ameliyat ettirdiği öğrenildi.

Yapılan incelemelerin ardından bakıcı ve vasisinden olan S.K.’dan şikâyetçi olmayan yaşlı kadın A.D. birlikte yaşamaya ettiği evden ambulans ile alınarak Huzurevine teslim edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığının açtığı soruşturma devam ederken Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri gerekli inceleri sürdürüyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.