Back To Top

Belediyeden parasını alamayan Sedaş, Akçakoca'yı susuz bırakabilir..

Belediyeden parasını alamayan Sedaş, Akçakoca'yı susuz bırakabilir..

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.10.2019
Belediyeden parasını alamayan Sedaş, Akçakoca'yı susuz bırakabilir..
- A +

Çay köprüsünde, Akçakoca Belediyesi tarafından ana boru değişiminin, Sedaş ekibinin bölgeye elektrik vermemesi nedeniyle gecikme yaşandı.

Bir süredir Akçakoca Belediyesi ile yaşadığı parasal sıkıntıların faturasını Akçakoca halkına kesmeye kalkan Sedaş’a tepkiler de gelmeye başladı.

Akçakoca Belediyesi, içme suyu ana ishale hattında yapımı devam etmekte olan Çay köprüsü üzerinde 25 m , 500 lük Çelik boru geçiş bağlantısı çalışmaları yapılacağını duyurmuş ve bugün kentin genelinde su kesintisi yaşanacağını belirtmişti.

Sabah saatlerinden itibaren bölgeye intikal eden Akçakoca Belediyesi Fen İşleri ekipleri, köprü ayakları üzerinde ki çelik borunun değişimi için çalışma başlattı. Bölgede yeterli enerji olmadığı için Sedaş’a haber veren ekipler amiri, Saatlerce Sedaş ekiplerinin bölgeye enerji vermesini bekledi.

5 yıldır tahsilatını yapamadığı para için Akçakoca halkını susuz bırakmayı bile göze alan Sedaş’ın aç gözlülüğü, bardağın taşmasına neden oldu. Bugün kadar aldığın paralar zehir zıkkım olsun diyen halk, Sedaş'a dur diyecek bir Allah'ın kulu yok mu diye seslendi.

Skandal gelişmeden haberi olan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın durma anında müdahale ettiği ve Sedaş ekiplerinin bölgeye sev edilmesi talimatı verdiği öğrenildi. Milletvekili Yılmaz'ın devreye girmesiyle  krizin şimdilik aşıldığı bildirildi.

Akçakoca Belediyesi Fen İşleri ekipleri, şehri susuz bıarkmamak için sabahın erken saatlerinde itibaren canla başla çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.