Back To Top
SEDAŞ Akçakoca'yı Karanlığa Gömmek Üzere...

SEDAŞ Akçakoca'yı Karanlığa Gömmek Üzere...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.10.2019
SEDAŞ Akçakoca'yı Karanlığa Gömmek Üzere...
- A +

 Akçakoca Belediyesi ile SEDAŞ arasında gerilim giderek yükseliyor. 5 yıl boyunca AK Partili belediyeye sesini çıkaramayan SEDAŞ, MHP’li belediyeye aslan kesildi…

Akçakoca’nın sabık belediye başkanı Cüneyt Yemenici döneminden devrolunan elektrik borçlarını ödeyemeyen Akçakoca Belediyesi’ne ait park ve sokak aydınlatmaları ile sosyal tesislerin elektriğini kesen Sedaş yönetiminin, önümüzdeki günlerde hizmet binalarının da enerjisini keseme hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Sabık Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin 5 yıllık hizmet döneminde belediyenin kapasını bir kez bile alacak için tıklatmayan Sedaş yönetiminin bu tutumu, “ Akçakoca Belediyesi, MHP’ye geçtiği için Akçakoca halkı cezalandırılıyor”  yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Cüneyt Yemenici dönemine ait SEDAŞ borçlarının yeniden yapılandırılması için Belediye yönetiminden gelen iyi niyet girişimlerini bile yokuşa sürdüğü iddia edilen SEDAŞ yönetiminin, ne yapmaya çalıştığı Akçakoca kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Belediye kaynaklarından edinilen bilgiye göre, SEDAŞ’ın uzlaşmaz tutumunun devam etmesi halinde, mevcut belediye yönetiminin, mülkiyet hakları belediyeye ait olan araziler üzerinde ki SEDAŞ trafolarını mühürlemeye başlayacağı bunun ise, şehirde  elektrik kesintilerine neden olabileceği ileri sürüldü.

SÖZLER HEP HAVADA KALDI

31 Mart seçimlerinde, belediyeyi Cumhur İttifakı’nın diğer partisi olan MHP adayı Okan Yanmaz’a kaptıran AK Parti, kendi belediye başkanları döneminde yapılan borçların geri ödenmesi için Başkan Yanmaz’a yardımcı olacakları yönünde söz verdikleri halde, hiçbir yardımda bulunmamaları, acı faturanın Akçakocalılara çıkmasına neden oluyor.

SELDE BÜYÜK ZARAR GÖRDÜ

120 milyon civarında borç yükünün altında hizmet üretemez duruma gelen Akçakoca Belediyesi’nin kimi tesisleri ile altyapısı, 18 temmuz sel felaketinde büyük hasar görmüş, milyonlarca Türk Lirası zarara uğramıştı.

DOĞRU DÜZGÜN MALİ YARDIM GELMEDİ

Sel felaketinin üzerinden 100 gün geçmesine rağmen, merkezi hükümetten bugüne kadar selin açtığı yaraların sarılması  yönünde ciddi bir mali yardım alamayan Akçakoca Belediyesi’nin, devlete, bankalara ve özel sektöre 100 milyon TL’nin üzerinde borcu bulunuyor.

BU GİDİŞLE MAAŞLAR BİLE ÖDENEMEZ

İller Bankası’ndan gelen paralarla sadece personel maaşı ödeyebilen Akçakoca Belediyesi’nin borçlarını ödeyemediği ve çözüm üretilemezse mali sıkıntının daha da büyüyeceği ve birkaç ay sonra personel maaşlarını bile ödeyemeyeceği  ileri sürülüyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni