Back To Top
Bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.10.2019
Bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?
- A +

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları, bulundukları ilde görev almak isteyen ve bu kapsamda mülakatlara dahil olan pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, bekçilik sözlü mülakat sonuçları Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden ne zaman açıklanacak? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler

 Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklanacak olan bekçilik sözlü mülakat sonuçları, başvuruda bulunan adayların son durumlarını belirleyecek. Peki, bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, birçok adayın merakla beklediği bekçilik sözlü mülakat sonuçları için detaylı bilgiler.

BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarının ekim sonu ve kasım ayının başlarında açıklanması bekleniyor. Tam hangi günde açıklanacağı hakkında yeni bir bilgi aktarıldığında haberimizin içerisine eklenecektir.

BEKÇİLİK SÖZLÜ SINAVINDA NELER PUANLANIYOR?
Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre veriliyor. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebiliyor.

ADAYLAR;
a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

PUANLAMA NASIL YAPILACAK?
Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25'i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25'i ve sözlü sınav puanının % 50'sinin toplamı olarak hesaplanacaktır.

Kaynak: Hürriyet

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni