Back To Top

Nehrinde balıkçı botu alabora oldu, 1 Ölü 1 kayıp!

Nehrinde balıkçı botu alabora oldu, 1 Ölü 1 kayıp!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.10.2019
Nehrinde balıkçı botu alabora oldu, 1 Ölü 1 kayıp!
- A +

 Balık tutmak için açıldıkları Sakarya Nehri'nde kayıklarının devrilmesi sonucu suya düşen 2 kişiden biri kayboldu, diğeri hastaneye kaldırıldı.

Olay Saat: 20.00 sıralarında  Bozören Mahallesi Sakarya nehri kenarında bulunan kum ocağında meydana geldi.

 Hendek İlçesinden Geyve İlçesi Bozören Mahallesi Sakarya nehri kenarında bulunan taş ocağına yanlarındaki botla balık tutmaya gelen Halil Tosun (50) ve Murat Diler (45), balık ağını ile bota binerek Sakarya nehrine açıldılar. Balık ağını Sakarya nehrine atarken bir anda bindikleri bot alabora oldu. Nehrin derin ve havanın karanlık olması nedeni ile paniğe kapılan iki arkadaş’tan Murat Diler nehirde kaybolurken, olayı fark eden kum ocağı çalışanlarından bir kişi suda buğulan diğer balıkçı Halil Tosun’u kenara çıkardı.

Halil Tosun olay yerine gelen 112 sağlık ekiplerince Pamukova İlçe Hastanesine getirilirken, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Halil Tosun kurtarılamayıp hayatını kaybetti.

Olay sonrası bölgeye Jandarma , 112 sağlık ekipleri, İtfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri sevk edildi. AFAD ve Jandarma ekiplerinin Sakarya nehirde kaybolan Murat Diler’i arama çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.