Back To Top
AK PARTİ KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU...

AK PARTİ KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.10.2019
AK PARTİ KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU...
- A +

 AK Parti’yi 2023 seçimlerine götürecek kadrolarının belirleneceği, “Birlik, dirlik ve kardeşlik için, yeniden yollara düşme vakti” sloganı ile yapılacak olan 7. Büyük Olağan Kongre süreci başladı.

Geçtiğimiz hafta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığında Ankara’da gerçekleşen ve ana gündem maddesi teşkilat çalışmaları, kongre takvimi ve kongre sürecindeki çalışmalar üzerine değerlendirmelerin olduğu istişare toplantısının ayrıntıları ortaya çıktı.

AK Parti Genel Merkez kaynaklarından alınan bilgiye göre,   ilçe kongrelerinin 1 Ocak 2020 Çarşamba ve 26 Nisan 2020 Pazar günleri arasında, il kongrelerinin de 1 Haziran 2020 Pazartesi ile 27 Eylül 2020 Pazar tarihleri arasında tamamlanması öngörüldüğünü bilgisi verildi.

 Beldelerden başlayarak kongre süreci başlıyor. Nüfusu 5 binin üzerinde olan beldelerde kongre yapılacak ama nüfusu 5 binin altında olan beldelerde kongre yapılmayacak, atama usulü ile belde başkanlar belirlenecek.  Bu süreç bittikten sonra 1 Ocak 2020 Çarşamba günü, ilçe kongrelerine start verilmiş olacak. Bu süreç, takriben 3 buçuk ay kadar sürecek. Daha sonra, 1 Haziran Pazartesi itibariyle de il kongreleri süreci başlayacak.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni