Back To Top
Düzce'nin çöpü Bolu'ya taşınacak

Düzce'nin çöpü Bolu'ya taşınacak

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.10.2019
Düzce'nin çöpü Bolu'ya taşınacak
- A +

  31 Mart Yerel seçimleri öncesi Düzce yaşanan çöp depolama sorununa çöp arıtma ve geri dönüşüm tesisi kurulacağı sözünü veren Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, çöp sorununa Bolu Belediyesi’nden geçici çözüm buldu.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Düzce’de ki çöp sorununa çözüm bulacağı yönünde söz vermiş çöp depolama ve dönüşüm tesisi yapacaklarını söylemişti. Aday tanıtım toplantısında da bu sözüne yer vermişti.

Ancak Özlü sözünü tutmadığı gibi çöp sorununa Bolu Belediyesi aracılığı ile çözüm buldu. Bolu Belediyesi ile Düzce Belediyesi arasında imzalanacak sözleşme ile Düzce’nin çöpü Bolu’da bulunan çöp bertaraf ve geri dönüşüm tesisine götürülecek. Düzce Belediyesi bunun karşılığında ton başına 10 dolar ücret alacak.

Ancak diğer yandan çöplerin Bolu’ya taşınması için Düzce Belediyesi’nin su faturalarına yüzde 10 ile 13 oranında zam yapması gündeme geldi.

Bütün bunlarla birlikte Düzce Belediyesi, Düzce’ye çöp depolama tesisi yapmayacağı gibi çöplerden para kazanacak ancak Düzcelilere çöp toplama parası ödetecek.

Yorumlar

Yorumlar
Bu güzel bir haber ama siz bu haberi bu kadar tersten yazmayı nasıl başardınız?
yeni