Back To Top

4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü dolayısıyla Akçakoca'da etkinlik düzenledi

4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü dolayısıyla Akçakoca'da etkinlik düzenledi

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.10.2019
4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü dolayısıyla Akçakoca'da etkinlik düzenledi
- A +

 Doğa, Hayvan, İnsan Hepsi Can Derneği (DOHAYCAN)  tarafından organize edilen 4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü dolayısıyla Akçakoca'da etkinlik düzenledi. Etkinliğe Akçakoca Belediyesi destek verdi.

Merkez cami karşısı Fedai Karabıyık parkında düzenlenen etkinliğe ana okulu öğrencileri de resim yaparak destek verdi.

Etkinlikte, gazetecilere açıklama yapan, Doğa, Hayvan, İnsan Hepsi Can Derneği (DOHAYCAN) Başkanı Derya Çolpan, hayvan hakları gününde onlara sevgimizi göstermek için etkinlik yaptıkların söyledi.

Kermesten elde edilen gelirleri hayvanların ihtiyaçlarını gidereceklerini belirterek," Dostlarımız, misafirlikler ve ana okuldan gelen çocuklar ile sevgimizi göstermek için kermes ve boyama yapıyoruz. Onların dili yok. Kendilerini anlatamıyorlar. Biz onların sözcüsü olarak onların haklarının savunucusuyuz. Bugün burada onlar için toplanıyoruz. Bugün burada elde ettiğimiz ürünlerimiz ile satıştan elde ettiğimi gelir ile mama alacağız." dedi.

Çolpan, anaokulu öğrencilerin de bu tür etkinliğe destek verdiğini ifade ederek," Anaokulu çocuklarımız da geldi. Onlarda boyama yapıyorlar. Sevdikleri hayvanların resimlerini yapıyorlar. Bugünde onların böyle bir katkısı var." diye konuştu.

Dohaycan Derneğinden yapilan açıklamada :

AKÇAKOCA’DA SOKAK HAYVANLARININ SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN; İYİ BİR BAKIMEVİ YAPILMASI VE KISIRLAŞTIRMALARA HIZ VERİLMESİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ. BELEDİYEMİZİN BÜTÇE SIKINTISI NEDENİYLE ZORLANDIĞINI BİLİYOR VE HALKIMIZDAN, ESNAFIMIZDAN, İŞ İNSANLARIMIZDAN BAKIMEVİ İNŞAATI İÇİN DESTEK İSTİYORUZ.
DÜZCE KURTSUYU MEVKİİNDE YAPILAN BARINAKTA ÇALIŞANLARIN GÖNÜLLÜLERLE İŞBİRLİĞİNDEN UZAK OLMASI BİZİ ENDİŞELENDİRİYOR. BU YÜZDEN AKÇAKOCA’DA GÖNÜLLÜLER TARAFINDAN SEVİLEN HAYVANLARIMIZIN ORAYA GÖNDERİLMESİNİ İSTEMİYORUZ.
KALDI Kİ 5199 SAYILI HAYVANLARI KORUMA KANUNUNUN 6. MADDESİNDE “ SAĞLIKLI HAYVANLARIN SALDIRGAN OLMADIKÇA 10 GÜNDEN FAZLA BARINAKTA TUTULAMAYACAĞI” BELİRTİLMEKTE, KISIRLAŞTIR, AŞILAT, YERİNDE BIRAK, YAŞAT DENMEKTEDİR. 
HAYVANLAR VE ONLARI KORUMAK İÇİN YOLA ÇIKAN BİZLER İÇİN ÖNEMLİ OLAN BU GÜNDE; BELEDİYE BAŞKANIMIZ OKAN YANMAZ’A SESLENİYORUZ : BAŞKANIM SİZ HER TÜRLÜ ZORLUKLARI VE İMKANSIZLIKLARI AŞACAK SAĞDUYUYA VE MERHAMETE SAHİPSİNİZ. SÖZLERİNİZİN ARKASINDA DURARAK, ŞEHRİMİZE İYİ BİR BAKIMEVİ KAZANDIRABİLİRSİNİZ.
SEVEN SEVMEYEN HERKES HAYDİ BİR İNSANLIK YAPALIM, BAKIMEVİ İÇİN DESTEK VERELİM.

Yorumlar

Yorumlar
Çocukların sevdiği köpeğin adı Pamuk. Kısır. Postane, Kantin Döner ve oradaki kasabın orada yaşar. Zararsızdır. Sevgi arsızıdır.