Back To Top
Emanet azaldı... Fındık fiyatları yükselişe geçti...

Emanet azaldı... Fındık fiyatları yükselişe geçti...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.10.2019
Emanet azaldı... Fındık fiyatları yükselişe geçti...
- A +

 Karadeniz'de geçen ay 16 liraya kadar çıkan ve daha sonra 13 liraya gerileyen fındık fiyatları yeniden 15,50 lira seviyelerine yükseldi.

Düşen fındık fiyatları yeniden 15,50  lira seviyelerine yükseldi. Batı Karadeniz bölgesinde okul sezonu açılışında   13 liraya kadar gerileyen fiyatın çiftçilerin ürünlerine sahip çıkmasıyla yeniden toparlanmaya ve yükselmeye başladı.

"Çiftçimiz pazara ihtiyacı kadar ürün indirmeye başladı ve bu fiyatın yeniden yükselmesini sağladı. Geçtiğimiz hafta başında fiyat yeniden 15 -15,50 lirayı gördü “ diyen fındık tüccarları, önümüzdeki haftalarda fındığın daha da yükseleceği vurgusunu yaptılar.

Üreticinin geçmiş yıllara nazaran daha da bilinçlendiğini söyleyen uzmanlar, köylünün ihtiyacı kadar fındığı manava indirdiğini ve ürünün büyük bir kısmının fındık üreticisinin ambarında beklediğini belirti.

Serbest piyasada fiyatın  yavaş yavaş rayına oturduğunu söyleyen  fındık tüccarları ise, depolarında ki fındığın azaldığını ve önümüzdeki haftadan itibaren fındığın fiyatının bir miktar daha yükseleceğini belirttiler.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni