Back To Top

Özlü’den, Felçli Hastaya Akülü Araç

Özlü’den, Felçli Hastaya Akülü Araç

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -4.10.2019
Özlü’den, Felçli Hastaya Akülü Araç
- A +

 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatı ile bir engelli vatandaşın daha hayalleri gerçekleşti. Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ve Meclis Üyesi Nurullah Yıldız’ın ziyaret ettiği Şerafettin Batura akülü aracına kavuştu.

 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. İhtiyaç sahibi vatandaşların taleplerine büyük önem veren Başkan Özlü özellikle engellilerin sosyal yaşama daha kolay katılmasına özen gösteriyor. Bu kapsamda Ağa mahallesinde ikamet eden ve yaklaşık 1,5 yıl önce geçirdiği beyin kanaması sonucu vücudunun bir kısmı felç olan Şerafettin Batura’nın akülü araç ihtiyacını öğrenen Başkan Özlü kendisini temsilen Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu’nun konu ile ilgilenmesini istedi. Meclis Üyesi Nurullah Yıldız ile birlikte Batura ve ailesini ziyaret eden Kasapoğlu, beraberinde getirdikleri akülü aracı Şerafettin Batura’ya teslim etti. Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Kasapoğlu “vatandaşımızın ihtiyacı Başkanımız Faruk Özlü Beyefendiye iletilmiş, bizim yakından ilgilenmemizi istedi. Onun önderliğinde meclis üyemiz ile birlikte bu talebi hemen karşılamak istedik. Biz vatandaşımızın mutluluğu, huzuru için görev başındayız. Her bir bireyin ihtiyaçları için elimizden gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz. Kardeşimiz de akülü aracını güzel günlerde kullansın inşallah” şeklinde konuştu.

Celal Kasapoğlu’nun bizzat yardım ederek sandalyesine oturttuğu Şeraffetin Batura da duygulu anlar yaşayarak “sandalye olmadan hareket etmek benim için çok zor oluyordu. Sayın Başkanıma, başkan yardımcılarına, belediyeye çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.