Back To Top

Servis otobüsleri çarpıştı...40 işçi yaralandı

Servis otobüsleri çarpıştı...40 işçi yaralandı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.10.2019
Servis otobüsleri çarpıştı...40 işçi yaralandı
- A +

 TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'ne işçi taşıyan iki servis otobüsünün kafa kafaya çarpışması sonucunda meydana gelen trafik kazasında yaralanan 40 işçinin hastanelere sevki ve tedavileriyle planlanan tatbikat, Ereğli Devlet Hastanenin bahçesinde yapıldı. Tatbikatta yaralanan maden işçileri, 112 ambulanslarla hastaneye sevk edilirken, olay yerine gelen AFAD, UMKE ve itfaiye ekiplerin sevkini sağladı. Hastanenin acil servisinin önü ise ana baba günüydü.

Tatbikat o kadar gerçekçi oldu ki, kazayı duyup hastane önüne gelen işçi yakınları haber alabilmek için hastanedeki görevlilere bile saldırdı.

Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Doktor Vildan Türkeli tatbikatla ilgili şu bilgileri verdi: “Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi çalışanları olarak, Zonguldak il Sağlık Müdürlüğü’müz tarafından planlanan AFAD, UMKE, ambulans komuta merkezi, itfaiye ve emniyet ekiplerinin katılımıyla Hastane Afet Planı kapsamında bir tatbikat gerçekleştirdik. Zaman zaman maalesef doğal afetler, patlamalar, büyük trafik kazaları ve benzeri sebeplerle beklenenden çok kısa sürede yaralı başvurabilmektedir. Bu tür durumlarda hastaneler olağan işleyişinin dışına çıkarak hastane afet planlarına  göre hareket etmektedirler. Biz de bir meydana gelen trafik kazası sebebiyle  hastanemize çok sayıda yaralının geldiğinin konu edildiği bir tatbikatta acil servisimiz başka olmak üzere tüm tetkik ve tanı birimlerinin kapasitelerini ve birimler arasındaki koordanisyonda meydana gelebilecek aksaklıkların tespiti hedefledik.” 
 

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.