Back To Top
DİYARBAKIR ANNELERİNE DÜZCE'DEN DESTEK!

DİYARBAKIR ANNELERİNE DÜZCE'DEN DESTEK!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.09.2019
DİYARBAKIR ANNELERİNE DÜZCE'DEN DESTEK!
- A +

AK Parti Akçakoca Kadın Kolları, Düzce'de yapılan eyleme destek verdi...

  Diyarbakır’da HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan annelere bir destekte Düzce’de şehit eşleri ve yakınları ile kadın STK’larının temsilcilerinden geldi. Destek açıklamasını ise 2015 yılında eşini şehit veren Polis Memuru Sabri Altınbaş’ın eşi okudu.


  Diyarbakır’da evlatları HDP tarafından dağa kaçırılan annelerin HDP İl Başkanlığı binası önündeki bekleyişi sürerken bütün Türkiye’den destek gelmeye devam ediyor. Düzce’de de Kadın STK’ları, şehit eş ve yakınları, gazi yakınları ve vatandaşlar, Diyarbakır analarının yanlarında olduklarını yaptıkları basın açıklaması ile duyurdular. 

Anıtpark Meydanı’nda yapılan basın açıklamasını ise eşini 2015 yılında Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde teröristlerin yola döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan polis memuru Sabri Altınbaş’ın eşi Sevcan Altınbaş okudu. Sevcan Altınbaş açıklamasında Diyarbakır annelerinin her türlü baskıya karşın onurlu bir şekilde evlatlarını beklediklerini dile getirerek, terörün annelerin duruşu ile biteceğine inandıklarını söyledi. Annelerin Diyarbakır’da başlattığı onurlu direnişlerine destek olmak için 81 ilde eş zamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız. Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz.  Anneler çıktıkları bu yolda inşallah zafere ulaşacaklardır” dedi.
Düzceliler, basın açıklamasının ardından teröre son sloganları attılar. Basın açıklamasının ardından Düzceli kadınlar ve vatandaşlar sessizce meydandan ayrıldı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.