Back To Top

Akçakoca İklim Krizi İçin Ses Verdi...

Akçakoca İklim Krizi İçin Ses Verdi...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.09.2019
 Akçakoca İklim Krizi İçin Ses Verdi...
- A +

Akçakoca'da faaliyet gösteren bir grup Sivil Toplum Kuruluşu Üyesi, Akçakoca’da anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Cumhuriyet meydanında gerçekleşen programda bir araya gelen katılımcılar, doğayı korumak için herkesin elini taşın altına koymasını istediler.

Kısa adı Tar-Mah-Der olan, Akçakoca Tarihi Mahalle ve Çevresi Kültür Dayanışma Turizm Derneği üyesi kadınların yöresel giysileri ile destek verdiği ve bir grup STK üyesinin de katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Düzce Haytap İl Bölge Temsilcisi Neşe Perihan Kulak yaptığı konuşmada,  "Nefes alan her canlı için, tüm yeryüzünde iklimi değil, onu bozan sistemi, politikaları değiştirmeliyiz. Geleceğimiz doların yeşilinden değil, Doğa'nın yeşilinde ve renklerindedir.

23 eylül BM İklim zirvesi öncesi tüm dünyada olduğu gibi Akçakoca'dan iklim için sesimizi duyuruyoruz. Yerelden genele tüm siyasi parti ilçe örgütlerini, tüm STK’ları genel merkezlerine ve Cumhurbaşkanı'na acil önlem çağrısı yapmaya, Türkiye ve Akçakoca genelinde programlar oluşturulmasına davet ediyorum. Tarihi mahalle kadınlarımıza, minik aktivistlerimiz Derin Akın ve Doğa Boz' a özel teşekkür ederim. " dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.