Back To Top
DERE YATAĞININ DİBİNE BETON SANTRALİ Mİ OLUR?

DERE YATAĞININ DİBİNE BETON SANTRALİ Mİ OLUR?

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.09.2019
DERE YATAĞININ DİBİNE BETON SANTRALİ Mİ OLUR?
- A +

 Akçakoca Fakıllı – Doğancılar köyü bölgesinde bulunan eski taş ocağı alanına, Özel İdare Müdürlüğünün beton santrali izini vermesiyle birlikte başlayan tartışmalar devam ediyor. Firma yetkililerinin dere yatağını doldurmaya başlaması köy halkının tepkisine neden olurken, “ can kaybı olduğunda bunun hesabını kim verecek “  diye sordular.

Akçakoca’ya bağlı Fakıllı- Doğancılar  köyü  mevkiinde,  Sağlam hafriyata ait kum- çakıl ve taş ocağının olduğu bölgeye, Düzce merkezli beton santrali firmasına beton santrali kurulması izni verildi. Dere yatağını dolduran firma yetkililerin her şeyin usulüne uygun olduğunu iddia ederken, köylüler bu duruma büyük tepki gösterdi.

Beton Santralinin  kurulacağı bölgede  Oxijen Medya’ya açıklamalarda bulunan köy sakinleri tepkilerini dile getirdi. Özellikle dere yatağı ve yolun dar olması konularına değinen köy sakinleri şu ifadelere yer verdi:

 “Burası selde can kayıplarına varana kadar büyük hasar aldı ve şimdi dere yatağı katlediliyor. Burası bizim köyümüzün tam ortasından geçiyor. Bu yolun ne kadar dar olduğunu görüyorsunuz. Buradan karşılıklı iki beton mikserinin geçmesi imkansız. Kaldı ki tek mikser geçtiğinde bile ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Burada ilerleyen günlerde ölümlere varan kazalar yaşansa bunun hesabını kim verecek? Biz buradan yetkililere sesleniyoruz. Durdurun bu katliamı! Burada çocuklarımız bisikletleriyle bazen yola çıkıyor. Onların başına bir şey gelirse ne olacak? Lütfen bu kıyıma bir son versinler. Burası için bizim sesimizi duysunlar. Burada bir santral daha var ama o ana yola çok yakın olduğu için sesimizi çıkarmıyoruz. Ama burası çok sıkıntı yaratacak.”

Hiçbir kamu görevlisinin olaya sahip çıkmadığını ve topu birbirilerine attığını söyleyen köylüler, santral kurulmasını engellemek için mahkemeye gideceklerini söylediler.

Yorumlar

Yorumlar
KÖYLÜ 14.09.2019 - 16:14:20
KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR...O NE DERSE O DUR ...
hayata fransız 14.09.2019 - 12:13:01
Lacivert t-shirtli göbekli abi büyük resmi görmüş: Acara'ya darbe dedi:) Burası eskiden alkoliklerin gözde mekanıydı. Millet geçmeye korkardı. Hâlâ öyle mi bilmiyorum ama. Ayrıca orası teknik olarak Fakıllı, Doğancılar değil. Fakıllı'yı çok etkilemiyor ama. Şöför abide Fakıllı mağarasına gelen turistler diyor. Yılda kaç kişi geliyor? Bir kez gittim kapalıydı. Bir kez gittim her taraf pislik içindeydi. Bilet kesen abi ve taksici abi önce orayı temizlesinler.
Bir ülkenin geleceği Küçücük toprakların ipoteği altındadır. Ve birer kaya parçası gibi dururlar su geçirmeden Zamanın derin dereleri önünde...
burası berduşların mekanı olmuştu, millet içip duruyordu. bu şekilde sorun çözülmüş oldu.
Önce, Akçakoca'da 2 beton fabrikası var, zaten bunlar kar edemiyor dediniz. Şimdide dere diyorsunuz. Artık neden karşı olduğunuza karar verin.
yeni