Back To Top
MHP İl Divanı Toplandı...

MHP İl Divanı Toplandı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.09.2019
MHP İl Divanı Toplandı...
- A +

 MHP Düzce İl Teşkilatı genişletilmiş il divan toplantısı Kültür Merkezi’nde yapıldı. MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu 24 Haziran 2018 yılında yapılan seçimlerden bu yana neler yaptıkları hakkında bilgiler verdi.

MHP Düzce İl Teşkilatı genişletilmiş il divan toplantısı yapıldı. Toplantıya MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Başkanı İlhami Caboğlu, İlçe Başkanı Ömer Albayrak, ilçe belediye başkanları, parti yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İlhami Caboğlu, her 3 ayda bir istişare toplantısı yapacaklarını belirterek “İstişare toplantısını yapıyoruz. Düzce’de öncelikle milletvekili arkasından 5 belediye başkanı ve il genel meclisinde birinci parti olarak MHP olunca bu tip istişare toplantıları yapmak zorunlu hale geliyor. Biz göreve geldiğimizde teşkilata söz verdik. Dedik ki sık sık istişare toplantıları yapacağız. Çok erken gelen 24 Haziran seçimleri, 31 Mart seçimleri ve itiraz edilen 23 Haziran İstanbul seçimleri sonrasında bir piknik yapmayı düşündük ancak sel felaketinin ardından geniş bir istişare yapmayı düşündük. Bu teşkilatlarla 3 ayda bir istişare toplantıları yapacağız. Biz sizleri özledik, siz de yapmış olduğumuz çalışmaları takip etmişsinizdir ama MHP olarak il istişare hesap verme günümüz biz size hesap vereceğiz. Sizinle istişare edip bu yanlışları en azami seviyeye düşürmek için bir araya geldik” dedi.

HER 3 AY  TOPLANTI YAPACAĞIZ

Genişletilmiş istişare toplantısının daha önceden planlandığını, önce 24 Haziran seçimleri ardından 31 Mart seçimleri ve 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul seçimlerinden sonra piknik organizasyonu düzenlenmek istendiğini fakat 17-18 Temmuz tarihlerinde Düzce’yi etkisi altına alan yoğun yağış ve sel afetlerinden dolayı ertelendiğini söyleyen MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Biz bir araya geldiğimizde sayın vekilimle birlikte bir söz verdik. Sık sık istişare toplantıları yapacağız dedik. 24 Haziran seçimleri,  31 Mart seçimleri ve 23 Haziran İstanbul seçimlerinin ardından bir piknik yapmak istedik ama yaşanan sel afetleri nedeniyle erteledik ve bugün burada geniş bir istişare toplantısı yapmak istedik. Biz bu istişare toplantılarını 3 ayda bir yapmayı düşünüyoruz. Biz sizleri özlemişiz. Siz de yapmış olduğumuz çalışmaları basından takip etmişsinizdir. Biz de bugün size hesap vereceğiz. Yapmış olduğumuz yanlışlar varsa en asgari düzeye indirmek için bir araya geldik. İnşallah verimli olur. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

ÜLKÜDAŞIMIZIN MİRASINI KALBİMİZDE TAŞIYORUZ

Daha sonra konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, 12 Eylül 1980 askeri darbesinde hayatını kaybeden ülkücü şehitleri andı. Yılmaz, “Bugün 12 Eylül darbesinin yıl dönümü bu darbede tek suçu vatanını ve milletini sevmek olan ülkesini bölmek isteyen hain kızıl işbirlikçilerle mücadele eden dini yaşamaya engel olamaya çalışanlara göğsünü siper eden ülküdaşımızın mirasını kalbimizde taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz konuşmasının ardından TBMM’de Düzce ve ülke geneliyle ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

2. Kısım basına kapalı olarak gerçekleşti

Toplantının 2. kısmında ise parti için durum değerlendirilmesi ve partililerin soru ve önerilerinin konuşuldu..

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni