Back To Top
Hastane Bahçesi Milletin Bahçesi Olacak

Hastane Bahçesi Milletin Bahçesi Olacak

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.09.2019
Hastane Bahçesi Milletin Bahçesi Olacak
- A +

 Cambaz Bayırına yapılacak yeni hastane binası hizmete girdiğinde, mevcut hastane binasının Millet Bahçesi olacağı açıklandı.

Akçakoca Devlet Hastanesi binası için imzalar atıldı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, yeni hastanenin devreye girmesiyle birlikte şu anda hizmet vermeye devam eden hastane binası çevresinin belediye tarafından yürüyüş ve spor alanlarının yer alacağı bir millet bahçesine dönüştürüleceğini kaydetti.

Sağlık Ocağı ve Millet Bahçesi Yapılacak

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ise yeni hastane binasının İller Bankası kredisi ile alınan yere inşa edileceğini mevcut hastane arazisinin ise Akçakoca Belediyesi’ne devredildiğini ifade ederek “Akçakoca’nın hastane problemi vardı. İller Bankası vasıtasıyla alınan bir yer vardı. Sağlık Bakanlığı bu yeri uygun gördü. Mevcut hastanenin olduğu yeri de Akçakoca Belediyesi’ne tahsis etti. Tahsis edilirken bu alanın 2 dönümlük alanına sağlık ocağı ve sağlık hayat merkezi ve Millet bahçesi yapılması da kararlaştırıldı. Mühim olan hastanenin yenilenmesi noktasıydı. Vekilim ve Valimin telkinleriyle ivedilikle sorunun çözümü için protokolü imzaladık. Her şey Akçakoca için hayırlı olsun” şeklinde açıklama yaptı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni