Back To Top
Şehit Müdür Komşuda görev yapmıştı

Şehit Müdür Komşuda görev yapmıştı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.09.2019
Şehit Müdür Komşuda görev yapmıştı
- A +

Kocaali İlçe Emniyet Müdürlüğü de yapan Mardin Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva bu sabah hainlerle girdiği çatışmada ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. İki çocuk babası Kansuva hastanede şehit düştü

 Mardin Valiliğinden yapılan açıklamada, Ömerli ilçesinin Ömeryan kırsalında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla 7 Eylül'de İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünce yürütülen "Şafak 127 Operasyonu" kapsamında yapılan yer gösterme faaliyetleri esnasında teröristlerce yapılan saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva ve bir güvenlik korucusunun yaralandığı bildirildi.

Yaralıların süratle Mardin Devlet Hastanesi'ne intikalinin sağlandığı kaydedilen açıklamada, "Yapılan tüm müdahalelere rağmen Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yaralı güvenlik korucumuzun tedavisi ise halen devam etmektedir." denildi.

Canan Kansuvan'nın ailesi damatlarının acı haberini alır almaz Ankara'da ki kızlarının yanında doğru hareket etti. Müdür Kansuva Kocaalide başkomser olarak görev yaptığı dönemde ilçede birleştirici ve babacan tavırları ile taktir toplamıştı. 

Öte yandan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonların sürdüğü aktarılan açıklamada, bölge halkının desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerin kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni