Back To Top
YENİ HASTANE İÇİN BÜYÜK ADIM BU HAFTA ATILIYOR...

YENİ HASTANE İÇİN BÜYÜK ADIM BU HAFTA ATILIYOR...

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.09.2019
YENİ HASTANE İÇİN BÜYÜK ADIM BU HAFTA ATILIYOR...
- A +

Sabah saatlerinde İGM üyesi Sinan Cumur, İşadamı Kadir Pandul, Fatih Topal, Ahmet Rençber ve  Bizim Akçakoca gazetesi imtiyaz sahibi Özhan Kızıltan ile bir araya gelen Başkan Yanmaz, Ketmenli Köyü Cambaz Bayırı mevkiinde yapılması planlanan yeni devlet hastanesinin inşaatına başlanmak üzere protokol yapılacağını açıkladı.

Bizim Akçakoca Haber gazetesinde yer alan haberde, bir süredir tartışmaların odağında bulunan devlet hastanesi inşaatı için hafta içinde önemli bir adım atılıyor iddiasına yer verildi.

Sağlık Bakanlığı ile Akçakoca Belediyesi arasında yapılan ön protokol ile yeri kararlaştırılarak gerekli kredi finansmanının sağlanmasının ardından istimlak edilen Ketmenli Köyü Cambaz Bayırı mevkiinde yapılması planlanan yeni devlet hastanesinin inşaatına başlanmak üzere protokol yapılacağı bildirildi.

NİHAİ PROTOKOL HAFTA İÇİNDE İMZALANACAK

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz'dan edinilen bilgiye göre; Önceki dönemde, hastane yapılmak üzere Akçakoca Belediyesi tarafından kamulaştırılan bölgede inşaata başlanılması için yapılması gereken nihai protokol önümüzdeki hafta içinde imzalanacak.

BU TÜR PROJELERİ BEKLETMEMEK LAZIM

Sabah saatlerinde bir grup gazeteci ile sohbette konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Okan Yanmaz; "Ketmenli, Cambaz Bayırı bölgesine hastane yapılması için önceki dönemde gerekli yer tahsisi yapılmıştı. Bu tür projeleri bekletmemek lazım. Eğer bekletirsek, fırsatı kaçırırız, beş yıl daha mevcut hastane ile idare etmek durumunda kalırız. O nedenle önümüzdeki hafta Pazartesi veya Salı günü nihai protokolü imzalayıp tahsis edilen yere inşaat yapılması için gerekli prosedürü tamamlayacağız. Sağlık Bakanlığı da en kısa zamanda inşaata başlayacak" diyerek Akçakocalı hemşehrilerimize müjdeyi verdi.

Kaynak: Bizim Akçakoca

Yorumlar

Yorumlar
Yonca yapılmazsa Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden çok kişi olur. Hastane Kepenç mezarlığının bulunduğu bölgeye ya da Yukarı Mahalle Mezarlığının karşısında bulunan Belediye arazisine yapılmalı. Cambaz bayırı mevkii Hastane için uygun değil. Akçakoca Belediyesi referandum yaparak kamuoyunun olurunu almalı. Mevcut Hastane dahi yenilenebilir.
VATANDAŞ 7.09.2019 - 21:16:25
Pandul mu yapacak Hastane binasını yanlış okumadık değil mi.Şayet böyle bir durum olacaksa vah milletim vah.O hastane de sorunlar bitmez kalite sıfır olur.Bakın bakalım bu zatın yaptığı binalara 6 ayda bir binanın sıvaları dökülür mü boyaları dökülür mü.Belediye vidanjörleri sürekli bu zatın yaptığı binaları pis sularını çekiyor.Birde oturan insanlara sorun ne kadar kalite var binalarda .Umarız böyle bir yanlışlığın içerisine girilmez.Kaç tane mal sahibi ile problemli verdiği vaatleri yerine getirmeyen sözünde durmayan zat.Herşeyden önce yaptığı binaların çevre düzenine bakın
Bu karar Akçakoca ya ihanettir. Bunun vebalini kimse kaldıramaz. Neden mevcut yerinin arkasına yapılmıyor yazıklar olsun