Back To Top
GEÇİMLERİNİ FINDIK TEKLEMESİ SATARAK SAĞLIYORLAR

GEÇİMLERİNİ FINDIK TEKLEMESİ SATARAK SAĞLIYORLAR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.09.2019
GEÇİMLERİNİ FINDIK TEKLEMESİ SATARAK  SAĞLIYORLAR
- A +

 Fındık üreticisinin  çok fazla rağbet göstermediği tekleme tabir edilen fındıkları toplamak için İzmit’ten Ordu iline gelen 150 araçlık bir grup, tekleme fındığı para karşılığında toplayarak Düzce’de bulunan fabrikalara satışını gerçekleştiriyor.

Ordu Üniversitesi’nin hemen karşısında fındık kurutan onlarca pikap dikkat çekiyor. Plakalarının 55 ya da 41 gibi olması yanı Ordu plakası olmaması dikkat çekiyor. Biraz daha dikkatli bakıldığında ise kurutulan fındıkların normal fındık olmadığı, fındık patoza verilirken tekleme tabir edilen fındıklar olduğu dikkat çekiyor. Genelde üreticinin çok fazla rağbet göstermediği bu fındıklar kimileri içinse gelir kapısı olmuş durumda. O fındıkları toplayan isimlerden birisi de Hüseyin Daldıran. 

DÜZCE’YE SATIYORUZ

Harman harman gezerek patoz altlarından çıkan tekleme tabir edilen fındıkları topladıklarını belirten Hüseyin Daldıran (37), “Biz sadece bu iş için İzmit’ten geldik. Biz belki 150 araç varız. Bunları çuvalı 10 yada 15 liradan alıyoruz. Aldıktan sonra da kurutuyoruz. Kuruttuktan sonra Düzce’ye götürüyoruz. Burada yine fındık fabrikalarına satıyoruz. Biz fındık toplamıyoruz sadece tekleme tabir edilen fındıkları alıyoruz. Düzce’deki fabrika da bunları kırarak tavuk fabrikalarına satıyor. Bize de buna göre ücret veriyor” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni