Back To Top
Kömür Dolandırıcısı 4 kişi yakalandı

Kömür Dolandırıcısı 4 kişi yakalandı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.09.2019
Kömür Dolandırıcısı 4 kişi yakalandı
- A +

İhtiyaç sahiplerine dağıtılan kömürle dolandırıcılık yapan 4 kişi, düzenlenen operasyonla yakalandı...

 Aralarında Akçakoca ilçesinin de olduğu bir çok yerleşim biriminde, Türkiye Taşkömürü Kurumunca (TTK) ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kömürleri değiştirerek dolandırıcılık yaptığı öne sürülen 4 kişi operasyonla yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Ereğli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kömürlerin değiştirildiği ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, inceleme sonucu 4 şüphelinin, Düzce Merkez, Akçakoca, Gölkaya, Cumayeri, Çilimli,Yığılca ve Gümüşova ilçelerinin yanı sıra,  Zonguldak'ın Merkez, Alaplı, Ereğli, Devrek, Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinde muhtelif tarihlerde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kömürü değiştirerek dolandırıcılık yaptığını belirledi.

DÜZENLENEN OPERASYONDA 4 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI.

Bu arada operasyon kapsamında 18 kişinin ve kurumun müşteki olarak, 5 kişinin ise bilgi sahibi olarak ifadelerinin alındığı, TTK tarafından kömür yardımı gönderilen toplam 13 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı müdürlükleri ile koordinasyon kurulduğu öğrenildi.

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni