Back To Top
AK Parti ' Vefa'yı hatırladı..

AK Parti ' Vefa'yı hatırladı..

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -2.09.2019
AK Parti ' Vefa'yı hatırladı..
- A +

AK Parti’de Davutoğlu ve Babacan önlemi: “Vefa toplantıları”

 Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan’ın parti kurma çalışmalarını hızlandırması AK Parti’de de yeni önlemlerin alınmasına yol açtı.

Bunun için ilk olarak olağan kongre süreci 1 yıl erkene çekilerek, ekimde başlayacak belde, ilçe ve il kongre süreçleriyle teşkilatların diri tutulması hedefleniyor.

AK Parti içinde yapılan değerlendirmelerde yeni partilere küskün ve kırgın partililerin geçebileceği hesabı yapılıyor. Bunun önlenmesi için de “vefa toplantıları” yapılmaya başlandı. Bu kapsamda milletvekillerinin de katılımıyla teşkilatlarda toplantılar yapılarak daha önce partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış, ancak daha sonra kırılıp küserek uzaklaşan isimler yeniden kazanılmaya çalışılıyor.

‘GEÇ KALINDI’

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Parti içinde bu toplantı ve ziyaretlerin yararlı olacağı, ancak bunun için geç kalındığı değerlendirmeleri de yapılıyor. Bazı AK Parti’li kurmaylar, “Bu toplantıların çok daha önce yapılması gerekiyordu. Yeni parti hazırlıkları nedeniyle bir panik havasıyla hareket edilmesi doğru değil, daha serinkanlı bir politika izlenmeli” görüşünü dile getiriyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni