Back To Top
ANA BORU TAŞINIYOR

ANA BORU TAŞINIYOR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -29.08.2019
ANA BORU TAŞINIYOR
- A +

 18 temmuz tarihinde yaşanan sel felaketinde yıkılan Göktepe köyü mevkisin de ki çay köprüsünün yeniden yapımına başlandı.

 

Akçakoca Belediyesine ait Nazmi Çiloğlu Sarıyayla İçme Suyu Barajı ile, Arabacı köyü, Aktaş, Koçullu ve Sarıyayla köylerini Akçakoca ilçesine bağlayan çay köprüsünün yeniden yapılması için ekipler dört bir koldan çalışma başlattı.

Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından yaptırılan yeni köprü çalışması nedeniyle, Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yıkılan köprü ayakları üzerinde bulunan Akçakoca’yı besleyen içme suyu ishale  hattını yeni yerine taşıyor.

Akçakoca halkının su kesintisi yaşamaması için tedbir amaçlı çalışma başlattıklarını söyleyen Fen İşleri Müdürü Yasin Efe, şehri besleyen 500'lük ve 315'lik ana boruların köprü yapım alanı dışına taşımak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yasin Efe son olarak, eski köprü ayakları üzerinde bulunan ishale hattının gün içinde yeni yerine deplase edileceğini sözlerine ekleyerek çalışmaların bu akşam 17:00'a kadar tamamlanacağını belirtti.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni