Back To Top
KADINA BİÇİLEN DEĞER

KADINA BİÇİLEN DEĞER

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -28.08.2019
 KADINA BİÇİLEN DEĞER
- A +

SON GÜNLERDE SAYISI GİDEREK ARTAN KADIN CİNAYETLERİNE BİR TEPKİ DE AKÇAKOCALI BAYAN KUAFÖR BEYHAN TOPAL'DAN GELDİ...

İŞTE O YAZI

ALLAH HZ.ADEME ÇEŞİTLİ ÇAMURLARDAN İNSAN SÜRETİNE GETİREREK BİR RUH VERMİŞTİR. ÂDEM ALEYHİSSELAMCENNETTE YALNIZ BAŞINA GEZERKEN GÖREN YARADAN ONA YARENLİK, YALNIZLIK ÇEKMESİN DİYE BİR YOLDAŞ YARADMAYA KARAR VERMİŞ. ERKEĞİ ÇAMURDAN YARADAN ALLAH KADINI NEDEN ERKEĞİN KABURĞA(sol eğe)KEMİĞİNDEN YARADMIŞ.

ALLAH ERKEĞE VE KADINA GERÇEK DE NE ANLATMAK İSTEDİ MANTIK ÇERCEVESİNDE HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

*ERKEK KADINDAN ÜSTÜN MÜ DEMEK İSTEDİ

*ERKEK DEĞERLİ KADIN DEĞERSİZMİ DEMEK İSTEDİ

*YOKSA BİR ELMANIN İKİ YARISISINIZ MI DEMEK İSTEDİ

CEVAP BU YAZIYI OKUYANIN DÜŞÜNCE YAPISINA GÖRE DEĞİŞECEKTİR MUHAKKAK. BENİM DÜŞÜNCE YAPIMA GÖRE.

İKİ AYRI CİNSİN BİR BÜTÜN OLDUĞUNU ANLATMAK İSTEDİ BİRİ OLMADAN DİĞERİNİN OLMASININ BİR ANLAM İFADE ETMEDİĞİNİ VURĞULAMAK İSTEDİ.

SON ZAMANLAR DA ARTAN KADINA ŞİDDET OLAYLARINA BAKTIĞIMIZ DA ERKEĞİN ONA EMANET EDİLEN VARLIĞA YANİ KADINI HOR GÖRDÜĞÜNÜ ,KENDİNİ ALLAH’DAN ÜSTÜN SANARAK HAKLI VEYA HAKSIZ YARADANIN VERDİĞİ CANI ALMA HAKKINI KENDİNDE GÖREN ADAM MÜSVEDDELERİNİN YALNIZCA BİR KADINI ÖLDÜRDÜKLERİNİ DÜŞÜNEREK YAŞAMALARI NE ACİZLİKTİR.OYSA O SADECE BİR KADIN DEĞİLDİR.EVLADDIR,ANNEDİR,KARDEŞDİR,ZANNETMEYİN Kİ BİR KİŞİNİN CANINIALDINIZ OY SA Kİ BİR ANNENİN YAVRUSUNU,BİR BABANIN PRENSESİNİ,BİR KARDEŞİN ABLASINI VE YA KIZ KARDEŞİNİ VE BELKİ O KADININ BELKİ BİR TANE BELKİ DE DÖRT TANE COCUĞUN ANNESİNİ VE O COCUKLARIN GELECEK HAYALLERİNİ ÖLDÜRDÜNÜZ .BU KADAR BÜYÜK BİR ZALİMLİĞİ HER NE SEBEBLE OLURSA OLSUN KENDİNİZDE YAPMA HAKKINI SİZE HANGİ ALLAH,HANGİ TÖRE,HANGİ DİN ,HANGİ DEVLET VERİYOR.CAHİLİYE DÖNEMİNDE YAŞAYAN BEYİNLER MAHŞERDE O KADINLAR YAKANIZA YAPIŞIP HAKLARINI ALLAH DAN İSTEDKLERİN DE NE HESAP VERECEKSİNİZ………………………………………………………………………………………………………?

SADECE BU DA DEĞİL, MESLEK HAYATIM BOYUNCA SADECE KADINLARI SÜSLEMEDİM DERT ORTAKLARI OLDUM, ELİMDEN GELDİĞİNCE (GİDECEK KAPISI OLMADIĞI İCİN KOCASINI DAYAKLARINA KATLANMAK ZORUNDA KALAN KADINLAR….) (KOCASINI BAŞKA KADINLARLA PAYLAŞMAK MECBURİYETİNDE KALAN KADINLAR)(DAYAĞA, İHANETE HAYIR DEYİP KOCASINDAN AYRILMAK ZORUNDA KALAN KADINA TOPLUMUN İĞRENÇ BİR ŞEKİLDE YARĞILAMASINI)(COCKLARIYLA ORDADA BIRAKILIP TEK BAŞINA HAYATA MEYDAN OKUYAN GÜÇLÜ KADINLARI)(YOLUNU ŞAŞIRIP BİR PİSLİKDEN KURTULUP BAŞKA BİR PİSLİĞİN İCİNE CEKİLEN KADINLARI)25 YILDIR HERGÜN BİR BAŞKASINI DİNLEDİM.

 OKADAR COKLAR Kİ, DIŞINA BAKIP ALDANMAYIN ÇLERİNDE Kİ KOPAN FIRTINAYI GÖRMEYE CALIŞIN.

KADIN OLMANIN BİR ÇOK PARCAYA BÖLÜNMEK OLDUĞUNU BİLEN BİR KADINIM,HAYATIN İÇİNDE FARKLI ROLLERE BÜRÜNÜP FARKLI HAYATLAR YAŞAMIŞ HER ROLÜ ÜSTLENMİŞ KADINLAR VE ÜSTLENMEYE HAZIRLANIN GENÇ KIZLARIMIZ KENDİNİZ İCİN AİLELERİNİZ İÇİN GELECEKDEKİ COCUKLARINIZ İÇİN ÖNCE EĞİTİM,SONRA MESLEK,SONRA DOĞRU BİR EŞ,DUYĞULARINIZIN MANTIĞINIZIN ÖNÜNE GEÇMESİNE İZİN VERMEYİN Kİ, SONUN DA ÜZÜLEN SİZ OLMAYIN………

BİNLERCE KADINDAN SADECE BİR TANESİ EMİNE BULUT,BİR KADIN HAK ETMEDİĞİ ŞEKİLDE EVLADININ GÖZÜ ÖNÜNDE ÖLDÜRÜLDÜ. EMİNİM Kİ, “ÖLMEK İSTEMİYORUM” DERKEN KENDİ CANINI DEGİL EVLADINA NE OLACAĞINI DÜŞÜNMÜŞTÜR. ANNELİK BU İŞTE.

 O KIZ COCUĞU İCİN İSE ÖMRÜ BOYUNCA GÖZÜNÜN ÖNÜNDEN SİLİNMİYECEK BİR SAHNE BABASI GÖZÜNÜN ÖNÜNDE ANNESİNİN BOĞAZINI KESTİ. “ÖLME ANNE” DİYE BAĞIRIRKEN, O CİNAYETE SEYİRCİ KALAN İNSANLAR İZLEMEKTEN BAŞKA NE YAPTI?  TOPLUMDA GELDİĞİMİZ NOKTA BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN, BİR DÜŞÜNÜN SİZ ORADA OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ. SİZİ VİCDANINIZLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUM………

BU YAZIMDA NE KADAR ERKEKLERE SUÇ BULSAM DA, BİLİYORUMKİ, SADECE ONLAR SUÇLU DEĞİL,BİZ KADINLAR DA SUÇLUYUZ .GELEÇEK NESİLLERİ BİZ DÜNYAYA GETİRİYORUZ. BİZ BÜYÜTÜYORUZ. NEREDE YANLIŞ YAPILIYOR Kİ, ENİNDE SONUN DA HEDEF NOKTASI YİNE KADIN OLUYOR.KADININ DÜŞMANI ASLINDA YİNE KADIN!

İLERLEYEN YAZILARIMDA BU SORULARA ,YAPILAN YANLIŞLARA DA CEVAP BULMAYA ÇALIŞACAĞIM.

SATIRLARIMA BURADA SON VERİRİKEN PEYĞAMBER EFENDİMİZİN BİR HADİSİ İLE BİTİRMEK İSTİYORUM.

KADINLAR SİZE ALLAHIN EMANETİDİR ONLARA SAHİP CIKINIZ.

Beyhan TOPAL

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni