Back To Top
BORU KRİZİ TATLIYA BAĞLANDI

BORU KRİZİ TATLIYA BAĞLANDI

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.08.2019
BORU KRİZİ TATLIYA BAĞLANDI
- A +

 AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ile yönetim kurulu üyesi Ziya Denizgez, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’i devreye sokarak boru krizini tatlıya bağladılar.

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, yeniden yapılacak Çay köprüsü inşaatı için devreye girdi. İl Başkanı Keskin, DSİ yetkilileri ile görüşerek, yıkılan köprü ayaklarında aslı duran  Akçakoca Belediyesine ait şehir içi içme suyu ana borusunun yerinden kaldırılması için gereken teknik malzemenin Akçakoca Belediyesine temin edilmesinin bir iki gün içinde sağlanacağını söyledi.

18 temmuz tarihinde yaşanan selde yıkılan çay köprüsünün yeniden yapılması için başlatılan girişimler sonuç vermeye başladı.

DSİ tarafından yaptırılacak Çay köprüsü müteahhidinin, yıkılan köprü ayaklarında aslı  duran şehre içme suyu taşıyan ana borunun başka bir tarafa kaldırılmasını istedi. 100 bin TL’yi geçmesi tahmin edilen ana borunun mevcut yerinde alınarak başka bir tarafa nakledilme maliyetinin de Akçakoca Belediyesine fatura edilmeye kalkışılması üzerine tıkanma noktasına gelen çay köprüsü inşaatındaki boru krizi, ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu ile Ziya Denizgez’in devreye girmesiyle tatlıya bağlandı.

Pazartesi günü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ile bir araya gelen Sarıoğlu ve Denizgez, Başkan Keskin’e durumu izah ettiler. Zaten ekonomik sıkıntılar içinde debelenen Akçakoca Belediyesi’ne  100 TL'lik ekstradan yük getirmenin haksızlık olacağını söyleyen heyet üyeleri, Keskin’den sorunu çözmesini istediler.

Krize anından müdahale eden Mustafa Keskin, DSİ yetkilileri ile görüşerek, yıkılan köprü ayaklarında asılı duran ana borunun yerinden kaldırılıp başka bir yere nakli için gerekli olan malzemenin gecikmeden Akçakoca Belediyesine verilmesini istedi. Yapılan görüşme sonunda DSİ yetkilileri 1-2 gün içinde gerekli malzemenin temin edilerek çay köprüsü şantiyesine gönderileceğini söyledi.

Yapılan ikili görüşmeler sonucunda boru krizi tatlıya bağlanmış oldu.

Yorumlar

Yorumlar
Kaymakam, Vali, Devlet görevlileri nerede, Akçakoca AKP ilçe Başkanına mı bağlı. Devletin asli görevi nedir.?
hasan çakır 27.08.2019 - 10:35:08
ak parti ilçe teşkilatı kimlerin eline düşmüş.bunlar inişte olan partiyi, toprağa gömmek için özel seçilmiş sanki.yazık.
yeni