Back To Top
TATLISU PLAJI GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

TATLISU PLAJI GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.08.2019
TATLISU PLAJI GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK
- A +

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 1960’lı yıllarda halk arasında Tatlısu Plajı olarak bilinen bölgeyi yeniden canlandırmak için düğmeye bastı.

Akçakoca Belediyesi, Esentepe Öğretmenler  Sitesi ile Belediyeye ait  Abant Kahveci tesislerinin bulunduğu alandan, halk arasında Tatlısu  Plajı olarak bilinen bölgeye inmek için patika yol  ve yürüyüş parkuru yapacak.

Akçakoca’nın turistik ve tarihi  değerlerini ortaya çıkarmak için yoğun bir çalışma yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Okan Yanmaz “ Yeni nesillerin pek bilmediği, eski kuşaklarında hafızasından giderek silinmeye başlayan Esentepe Tatlısu Plajını gün yüzüne çıkarmayı hedefliyoruz. Başlattığımız çalışma ile,  Esentepe bölgesinde  yaşayan insanlarımız gelecek yıl yani 2020 yaz sezonunda buradan denize girebilecek, midye çıkarabilecek ve aynı zamanda devreye alacağımız parkurda aileleriyle birlikte yürüyüş yapabilecekler” diye belirtti.

Bölgede araç parkı problemi de yaşandığını söyleyen Başkan Yanmaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimat verdiğini, Esentepe Öğretmenler Sitesi ile Abant Kahvecisi’nin olduğu alanda  otopark çalışması başlatıldığını belirtti.

Yorumlar

Yorumlar
İçilebilir musluk suyu yok işin gırgırında
yeni