Back To Top
AKÇAKOCA MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇTİĞİ İÇİN CEZAYA BIRAKILDI

AKÇAKOCA MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇTİĞİ İÇİN CEZAYA BIRAKILDI

 - 18 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.08.2019
AKÇAKOCA MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇTİĞİ İÇİN CEZAYA BIRAKILDI
- A +

  BUNCA  YIILIK SADAKAT İŞE YARAMADI, AKÇAKOCA MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇTİĞİ İÇİN CEZAYA BIRAKILDI.

Akçakoca tüm genel seçimlerde kurulduğundan bu yana AKP’ye hep sadık kaldı. AKP hep birinci çıktı.

İki defa belediye başkanlığı seçimini başka partiler aldı ancak hele son seçimi MHP’nin kazanmasının sebebi başkan adayının seçimindeki basiretsizlikti.

Mahalli AKP’li siyasetçiler bile başarısız bir belediye başkanlığı yapan Cüneyt Yemenici ile seçime girildiği takdirde seçimin kaybedileceğini her yerde ifade etmelerine rağmen tekrar aday gösterildi ve çanta da keklik belediye başkanlığı fark yenerek kaybedildi.

Bu basiretsiz seçimin ceremesini/cezasını tüm Akçakoca çekiyor adeta.

AKP’ye hep sadakat gösteren Akçakoca halkı, kendilerinden kaynaklı olmayan bu basiretsizlikten dolayı toptan cezaya bırakılmış vaziyette.

18 Temmuz’da yaşanan sel felaketi sonrası devletin Akçakoca’ya gereken ihtimamı gösterdiğini ölümüne AKP’liler bile iddia edemiyorlar, boyun büküyorlar.

Başta İstanbul ve Ankara Büyükşehir ve Düzce Belediyelerinin gösterdiği hızlı yardım refleksini hükümetin gösterdiğini söyleyebilmek imkansızdır..

Öyle ki Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sel felaketine uğrayan Cumayeri'ne uğrar, Akçakoca’ya uğramaya gerek görmez ve hemen Ankara’ya dönmeye karar verir. Akçakoca’yı ziyaret etmesi MHP’nin Düzce il başkanın çabaları ile gerçekleşir.

Sel ile denize sürüklenen otomobilleri kurtarmak bu amaç için dizayn edilmiş gemi gönderileceğinin sözünü de verir Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, aradan geçen geçen 36 günde tekne gelmemiştir, geleceğine dair bir umutta yoktur.

Sonrasında sayısını takip etmekte zorlandığımız bakan ziyaretleri başladı Akçakoca’ya.

Bu ziyaretlerin Akçakoca’nın mağduriyetini gidermeye mühim bir katkıları olmadı. Sadece mahalli siyasetçiler hassaten de Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in bakanlarla fotoğraf çektirme fırsatına dönüştü.

Bakanlarla her fotoğraf çektirmeden sonra Ayşe Keşir bakanlarla görüştüğünü sıcak istişare içerisinde olduğunu ve Akçakaca’ya birçok yardım geleceğini ifade etti.

İşin gerçeği Ayşe Keşir “adamakla mal tükenmez” atasözünün hakkını başarı ile vermiş oldu.

Diğer AKP Düzce Milletvekili Fahri Çakır fotoğraf karelerine girmek için Akçakoca’ya gelmeye bile gerek görmemiştir.

Bugüne kadar Akçakoca’ya yapılan yardım sosyal yardım fonundan temizlik parası olarak sel basan dükkân sahiplerine 1000 TL vermekten  ibaret kalmıştır.

**

Sel felaketinden sonra Akçakoca bir ölü şehre dönüştü. Turizm sezonu çok erken kapanmış oldu.

Bunun en büyük sebebi ise su problemiydi.

Musluklardan çamur akıyordu ve akmaya da devam ediyor an itibarıyla.

Akçakocatv yönetmeni Nevzat Cingirt ve şahsımın 10 yıldır mücadelesini verdiğimiz durdurulması için her çabayı gösterdiğimiz su kullanım havzasında ağaç kesimleri devam ettiği için içme suyu barajı devre dışı kaldı, musluklardan çamurlu akınca da şehir bir anda boşaldı.

Yetkilerin hala bu kesimler durdurulacak musluklardan çamur akması önlenecek açıklamasını boş yere bekliyor Akçakoca.

Dedik ya Akçakoca MHP’li belediye başkanı seçtiği için cezaya bırakıldı diye.

**

Devlet bir tarafından içme suyu için baraj yaparken diğer taratandan da bu barajı devre dışı bırakan orman kesimlerine göz umuyor yıllardır.

Selin ilk günlerinde belediyelerin gönderdiği içme suyu tankerleri ile içme suyu ihtiyacının bir kısmını da karşılıyordu. Belediyelerin gönderdiği tankerlerin yerine bakanlıklardan bir tane bile tanker gönderilmedi.

Akçakoca halkının bugünlerdeki gündemi yemek pişirmek ve içmek için çamur ihtiva etmeyi suyu nereden temin edileceğini konuşmaktır.

Marketlerden, bakkallardan alınan paralı sular için Akçakoca halkının ödediği toplam tutar, hükümetin gönderdiği toplam yardım maliyetlerinin üzerine bile çıkmış olabilir.

**

Akçakoca Belediyesi AKP’li eski belediye başkanından devraldığı 120 milyonluk borçla kımıldayacak vaziyette değil.

Üstüne üstelik makine parkı büyük zarara uğradı.

Hendek Belediyesi Akçakoca’ya otobüs hibe etti ama bakanlıklardan buna benzer bir yardım henüz Akçakoca’ya intikal etmedi, edeceğine dair bir umutta yok.

Akçakoca Belediyesi aradan geçen 40 güne yakın süredir kendisine söz verilmiş paraları banka hesabında görebilmiş değildir.

Boş yere demiyoruz Akçakoca MHP’li belediye başkanı seçtiği için cezalandırılıyor diye.

**

Sel felaketinden sonra medyanın ilgisi Esmahanım ve Uğurlu köylerine oldu. Gerçekten de en büyük zararı bu iki köyümüz çekti. Can kayıpları da oldu.

Devlet kurumlarının ilgileri de aynı medya kurumlarının ilgisi gibi oldu..

Göreceli olarak daha az zarar gören ama ciddi zarar gören köyler ve Akçakoca Belediyesi gereken ilgiye mazhar olamadı.

Mesela Karatavuk köyünde 66 ev oturulamaz hale gelmesine rağmen bırakın yeteri kadar çadır gönderilmesini 1 karavana yemek bile gönderilemedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 41 personel 24 araçlık yardım konvoyundan Akçakoca Belediyesine düşen yardım sadece bahsettiğim su tankerlerinden başka bir şey değildi.

**

Halk ile koordinasyonu sağlamakla mükellef olan mahalli siyasetçilerin de eli kolu bağlı kaldı.

AKP İl Başkanı Mustafa Keskin’in sel felaketi sırasında esamisi bile okunmadı.

Düzce Valisi Zülküf Dağlı ama bilerek ama bilmeyerek bu görevi üstlendi.

Eski Belediye Başkanı AKP’Lİ Cüneyt Yemenici’nin sel felaketi sırasında aldığı tek aksiyon gelen bakanlarla fotoğraf çektirmekle sınırlı kaldı.

Uzun süre AKP  İlçe başkanlığı yapan Dergâh Akça’yı da sel felaketi sırasında görebilen olmadı.

**

Sel felaketinin yaralarını sarar Akçakoca.

Yeter ki cezaya bırakıldığının bilincinde olsun, ona göre refleks göstersin.

40 gündür gelmeyen yardım bundan sonra da gelmez.

Göz boyama kabilinden gelecek yardımları yardım saymaya da gerek yoktur.

Genel seçimlerde gösterilen sadakatin işe yaramadığını belediye başkanlığında başka bir partiyi tercih ettiğinden dolayı cezaya bırakıldığını idrak etsin yeter.

Akçakoca halkının AKP’ye karşı elindeki tek koz, genel seçimlerde de AKP’ye sadakatin bitebileceğini göstermekten geçiyor.

AKP Akçakoca’yı cezaya bırakmaya devam ederse ki edeceğe benzer bu sadakat de bizatihi sona erer.

Yorumlar

Yorumlar
hakkı yılmaz 25.08.2019 - 20:05:14
''Akçakocalı'' rumuzuyla yazan kişi....senin beyninle, oturma organın yer değiştirmiş belli...akçakocalıya alçak demedim.....lafı doğru anla....alçak sürünme dedim.....arada çok fark var.....fakat senin man kafanda bunu anlayacak beyin yok anlaşılan....... hadi şimdi ikile.....
osman sarıbaş 25.08.2019 - 19:19:49
bence akçakocayı aleyna tilki kurtarır!!!!bir festival daha yapalım, ne dersiniz !!!!
rüstem keleş 25.08.2019 - 19:12:10
adam sarı çizmeyi giymiş, festival yapıp, sözde sanatçı diye bir yosma ahlaksızı akçakoca ya getirmiş, millet de buna alkış tutmuş....eeee, böyle millete böyle başkan yakışır....yaptığı ve övündüğü tek icraat bu.......hadi size kolay gelsin.......
Ya birakin bu isleri diger yorumcu arkadaslar.. parklardan avanta alanlar, saga sola gizli ortak olanlar ile Cebinden para verip personelin maaşını ödeyenleri bi ayırin önce. Tetikcilik yapmayin boş yere. Adam daha ne yapacak belediyede tornavida alacak para yok... o cok ovdugunuz akcakocanin gelmiş geçmiş en en kotu belediye baskani ekme saçliya soyleyinde belwdiyeye söyle hibe bir 2 tane otobus hibe etsinde son model görelim? Nerdesiniz? Aloooo klavyeciler hadi gorelim sizi...
cavit 24.08.2019 - 19:18:05
Su sorunu Sayın Cüneyt Yemenici döneminde de vardı, Park, Temizlik, Bozuk yollar, İşgal edilen Kaldırımlar, Gürültü kirliliği, İnşaat şirketlerinin işgalleri, Fındık harmanları yolları kapatırdı, Yani ; Değişen sadece Belediye başkanı sorunlar aynı.! Burada Parti karalaması değil, Akçakoca'yı yaşanacak bir şehir yapabilmek için ne yapabiliriz ? bu konuda fikir üretmeliyiz. - Turizm, - Kültür, - Tarih - Sanat -Tarım -Sanayi bu konularda neler yaparsak bu kent yaşanır olur, Belediye Başkanı fikirlere açık ve ödüllendirici olmalı, Önce Halkın sağlık sorunu için mahallelerde su dağıtımı yapmalı, Görüşmek isterse de fikirlerimi kendisi ile seve seve paylaşırım, Siyasi düşünce desteğim faklı olabilir ama sevdam AKÇAKOCA
Cuneyti hala savunanlar varmi ya? Akcakocayi batiran rezil eden bir adam cuneyt yemenici. Ne faydasi olmus Akçakocaya ? Akcakoca sayesinde 5 yil kaybetti. Okan başkan da toparlayamayacak malesef. Birde Akcakocalilara alçak diyen sahsiyet aynaya bakmadan konus
Seçimden önce atip tutanlar şimdi devleti suçlu göstermeye calışıyor.okan yanmaz fabrikalar kuracakti vaatleri sayamkla bitmezdi belediyenin durumunuda borcunuda secimden önce biliyordu maaşları zor ödüyolar günü gelecek ödeyemeyeceklerde.cüneyiti.mumla arayacak bu millet.okadar hizmet yapti dahada yapacakti
ali sarı 24.08.2019 - 10:34:20
bu akçakocanın daha iyi günleri........hizmet etmek için çırpınan cüneyti harcayanlar, çok arayacaksınız çok.......siz sürünmeyi hak ettiniz.....akçakoca milleti nankölük yapmış.......şimdi şikayete hakkı yok....yanmaz boşuna ağlama......atıp tutuyordun....giy sarı çizmeni de çöz sorunları görelim.....bekara karı boşamak kolaydı, seçimden önce...
hakkı yılmaz 24.08.2019 - 10:28:03
akçakoca ve halkı alçak sürünmeyi hak ediyor......kendileri ettiler, kendileri buldular.......nazmi çiloğlu nu, cüneyt yemenici yi harcayan bu millet iflah olmaz, akçakoca da abad olmaz....kurtarsın yanmaz ve aleyna tilki şimdi sizi.........alçak sürünme devam.......
Haber daha ilk cümleden yanlışla başlıyor sonrasını okumaya gerek bile yok
Festival yapmaya para buluyor
Doğrudur da, Akçakoca halkı AKP den zaten vazgeçmiş ki, MHP adayını başkan seçmiş, etme bulma dünyası ne ekersen onu biçersin, fakat yorumunuzdaki eski AKP belediye başkanı ve ilçe AKP yetkilileri hakkındaki söylemlerinize sonuna kadar katılıyorum....
Temmuz sonu birde esnafa E Haciz uygulanmıştır. Bunu unutmayınız. Bırakın sözler desteği, köstek oldular. Siyaset böyle bir şey
Bence asıl neden Akçakoca halkının gösterdiği sabır ve sergilediği sessiz tavırdır. Doğru düzgün sağlık hizmetleri alınamayan ve acil servisi olmayan hastaneye duyarsız kalan kasaba halkının sel felaketine de kaderci yaklaşımla maalesef en küçük tepkiyi göstermemiştir. Çocukken, "hak verilmez, alınır" derdik. Ama maalesef sel felaketinden sadece birkaç gün sonra düğün-dernek tam gaz devam etti.
Bence asıl neden Akçakoca halkının gösterdiği sabır ve sergilediği sessiz tavırdır. Doğru düzgün sağlık hizmetleri alınamayan ve acil servisi olmayan hastaneye duyarsız kalan kasaba halkının sel felaketine de kaderci yaklaşımla maalesef en küçük tepkiyi göstermemiştir. Çocukken, "hak verilmez, alınır" derdik. Ama maalesef sel felaketinden sadece birkaç gün sonra düğün-dernek tam gaz devam etti.
Akçakoca lı olarak melen ağzına kadar gittiğinizde köprü sonrası birden farklı bir ülkeye gitmiş gibi oluyorsunuz.. Her ne kadar 17 yılın sonunda idili karaburun arası ili şeritli bir yol ile biraz rahatlamış olsada aradaki bariz fark ı görünce.. iktidar partisi adina oy rekoru kıran Düzce ye yakışmı yor derim.. Galiba devletin gücü Bolu sınırında bitip, Sakarya sınırında tekrar başlıyor. . Bu arada MHP lilerin şikayet etmeleri de Cumhur ittifakı nı zedelemesin.
ali solak 23.08.2019 - 23:20:27
zırlamak yok.....madem sarı çizmeyi giydin, hizmetini yapacaksın....şikayet yok....bile bile aday oldun....yapamıyorsan istifa et, yapacak olan gelsin....ağlama makamı değil orası !!!!
Akçakoca'da Festivali yapan kim.? Festivale para var hizmet için yok.! AKP ile MHP kankalar, Koalisyon ortağı, MHP AKP'nin savunucusu, Ben bu Tiyatroya inanmam, Turizm kenti olmak için Turizm sektörünu bilmek ve teşvik gerekir. Kültür şehri olmak mı, Günübirlik ticaret mi? Fındık harmanından 10 Kg bağış toplansa bir çok sorun çözülür. Kaldırımlarda insan boyu otlar, dikenler var, Bina önleri, sokaklar fındık harmanı, patoz Patpat gürültüsü pisliği var, Sokak hayvanlarına sahip çıkmak bina kapılarının önüne yemek atarak kurban kemiği fırlatarak başıboş bırakmakla olmaz, Hayvanlar istisnasız barınaklara konulmalı, Seyyar satıcılar, hurdacı, halıcı cirit atıyor Küçük esnaf kira versin, vergi versin parsayı seyyarlar götürsün. Olmaz, Yollar çukur bakımsız, Kaldırımda araba park edilmez, Kaldırımlar esnaf tarafından işgal edilemez, Çöpleri almayan Belediye olmaz, Asıl sorun, Acilen imkanı olan ve yardıma hazır olan Büyükşehir Belediyelerden içilebilir SU dağıtımı için destek istenmeli Çamurlu sulardan para alınmaması gerekir. MHP'li Belediye Başkanına MHP niye sahip çıkmıyor. Vizyon sahibi olmak önemli, AKP nin yapmadığı ve yanlış yaptığı işlerin cezasını şimdiki Belediye Başkanı çekmiyor, Akçakoca halkı çekiyor.
yeni