Back To Top
LİVADİ OTELE YIKIM KARARI VERİLDİ...

LİVADİ OTELE YIKIM KARARI VERİLDİ...

 - 5 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.08.2019
 LİVADİ OTELE  YIKIM KARARI VERİLDİ...
- A +

Orhangazi mahallesindeki tarihi sit alanı içindeki evine kaçak çatı katı yapmasıyla gündeme gelen Livadi Otelin kaçak terasına da yıkım kararı çıktı.

Akçakoca Belediyesi zabıta ekiplerince geçtiğimiz hafta Orhangazi mahallesinde proje dışı kaçak çatı yaptığı tespit edilerek yüklü bir cezaya çarptırılan Livadi otel sahibine, ikinci cezada kesildi.

Akçakoca Livadi otel restaurant işletmecisinin mevzuata aykırı ve Belediyeden izinsiz olarak hayata geçirdiği kaçak yapılaşmaya Akçakoca Belediyesi yıkım kararı verdi.

Kaçak yapı için 4 bin 600 lira para cezası kesen Belediye yönetimi, kaçak yapının sökülüp eski haline olayı Cumhuriyet savcılığına taşıyacağı öğrenildi.

Kaçak yapılaşma yaptığı her iki bina için kendisine 1 aylık süre tanınan Akçakoca Livadi otel restaurant işletmecisinin nasıl bir yol izleyeceği merak edilirken, yasal süre dolduğunda yükümlüğünü yerine getirmez ise, Belediye ekiplerinin mühür vurup kaçak alanı sökecekleri öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Akçakocalı 21.08.2019 - 14:33:31
BELEDİYENİN BELEDİYE BAŞKANLARININ YAPTIRIM GÜCÜ YOK .Bu kadar usulsüz işler var nereye baksanız vukuat taki kaldırım işgallerinden tutun kaçak teraslara kadar kumsalların işgallerine kadar ne ararsanız var lakin BAŞKANLAR koltuk derdinde memleket bitmiş yeşil yok olmuş kimin umurunda .Taki seçilinceye kadar al birini vur ötekine .Memleket için hak için hukuk için çalışan yok .Bu kadar NET
Kacak yapi yapilir sonra imar ile baris imzalanir
Darısı Turkuvaz otelin başına ama nerde...
yaw kardeşim burası muz cumhuriyetimi? her önüne gelen istediğini yapsın ohh ne alaa. işletme sahibi göz göre göre yerini alenen büyütüyor eski başkan eczanesini daireye yapıyor zengine dokunulmayacakmı birde adamı savunuyorlar. savunmayın adamı kardeşim kaçak yapıdan rant elde edecek. başka kaçak yapılarda vardır elbet ama rant için yapılmıyor.
VATANDAŞ 20.08.2019 - 17:37:25
Çok iyi olmuş da Akçakocanın neresi doğru ne oldu A101 çıkması.Binaların çatılarına bakın imar dışı birdünya çatı ve teraslar mevcut.Yap binayı al ruhsatı bu teras benim hadi oda yapmalar taşmalar çıkmalar NEREDE BELEDİYE görmüyor mu.Akçakocada en az 150 tane kaçak çatı var hadi bakalım şöyle bir dolaşın İMAR EFENDİLER bu durumlar sizin yüz karanız
yeni