TMO fındık üreticisine alımlar için bugün randevu vermeye başlıyor  - Akçakoca Haberleri Akçakoca Gazete Turizm Düzce Haberleri Back To Top
TMO fındık üreticisine alımlar için bugün randevu vermeye başlıyor

TMO fındık üreticisine alımlar için bugün randevu vermeye başlıyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.08.2019
TMO fındık üreticisine alımlar için bugün randevu vermeye başlıyor
- A +

Kabuklu Giresun fındığı için taban fiyat 17 lira, levant kalite fındık için 16,5 lira olacak

  Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yarından itibaren 2019 ürünü fındık alımı için çiftçilere randevu vermeye başlayacak.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaliteli kabuklu Giresun fındığı için taban fiyatın kilogramda kabuklu Giresun fındığı için taban fiyat olarak açıklandığını anımsattı.

TMO tarafından çiftçilere 19 Ağustos'tan itibaren alımlar için randevu verileceğini, 21 Ağustos'ta da ürün kabulüne başlanılacağı yönünde açıklamada bulunulduğunu belirten Öztürk, sürecin Türkiye ve fındık üreticilerine hayırlı olmasını diledi.

Öztürk, ofisin tüm hazırlıklarını tamamladığını ifade ederek, "TMO alım esaslarını da açıkladı. Şartlar üreticilerimizin lehine, gayet güzel. Şimdi sıra üreticilerimizde. Çiftçi Kayıt Sistemi belgelerini güncelleyerek randevularını alabilirler. Verilen tarihte de ürün teslimi gerçekleştirilecek." dedi.

Çiftçilerden fındık teslimlerinde aceleci davranmamalarını isteyen Öztürk, "Üreticimiz sabırlı olmalı. TMO'dan aldıkları randevulara riayet etmeleri ve alım şartlarına uymaları halinde hem fiyattan memnun olurlar hem de piyasada fiyatın düşmesi önlenir. Onun için çok acele davranılmamalı." diye konuştu.

Öztürk, Giresun'da Fındık Lisanslı Deposu'na ürün teslim edecek çiftçilerin de buradan alacakları ELÜS (elektronik ürün senedi) ile 9 ay vadeli, sıfır faizli kredi kullanabileceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.