Back To Top
RIZA ÇAKAR'DAN MESAJ VAR...KALDIĞIMIZ YERDEN YOLA DEVAM

RIZA ÇAKAR'DAN MESAJ VAR...KALDIĞIMIZ YERDEN YOLA DEVAM

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.08.2019
RIZA ÇAKAR'DAN MESAJ VAR...KALDIĞIMIZ YERDEN YOLA DEVAM
- A +

 18 Temmuz tarihinde yaşanan selde iki işyeri sel sularına kapılan Değirmenağzı plajındaki Parla işletmesinin sahibi Rıza Çakar’dan mesaj var.

Vincin bile denizin dibinde söküp çıkaramadığı ağaç köküne Türk bayrağı asan gençleri arka fona alarak, “ Yıkılmadık ayaktayız”  diyen Çakar, yaraları en kısa sürede saracağız mesajı verdi.

18 Temmuz tarihinde yaşanan selde, Sarma deresi ile Kurugöl derelerinden gelen sularının öüne kattığı ağaç kökleri ile dolan Değirmenağzı plajında bir yandan temizlik çalışmaları yapılırken, bir yanda da selin en büyük faturasını ödeyen işletmecilerden biri olan Rıza Çakar, küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor.

İşletmecisi olduğu Göktepe köyüne bağlı Çay deresinde Yeşil Vadi mesire alanı da sel sularına kapılan Rıza Çakar’ın Değirmenağzı plajında bulunan Parla Beach Otel de çok büyük zarar görmüştü.

Sel felaketinin yaşandığı günden beri sayısız devlet büyüğünün gelerek, “ yaraları saracağız “ mesajından öte somut hiçbir adımın atılmadığı Değirmenağzı bölgesi, eski günlerine dönmenin mücadelesini veriyor.

Kumsalda yapılan temizlik çalışmasının yanı sıra, sel sularının denize taşıdığı ağaç kökleri vinç yardımı ile çıkarılmaya çalışılırken, suyun en derinlerine gömülen ağaç kökü ise bir türlü çıkarılmadı.

Sel sularının Değirmenağzı plajında yol açtığı yıkımın sembolü haline gelen ağaç köküne Türk bayrağı asan gençleri arka fonuna alarak çektiği kareleri sosyal medya  hesabından paylaşan Rıza Çakar, kendisini hiç zaman yalnız bırakmayan Başkan Okan Yanmaz ile Kaymakam Yasin Öztürk’e teşekkür etti.

ÇAKAR ŞU MESAJI VERDİ…

“ Parla ailesi olarak şanlı Türk bayrağımızı doğal afetin getirdiği küçük adamızda dalgalandırıyoruz.

 ve Bismillah la Allah’ın iziyle kaldığımız yerden yola devam diyoruz .

Bizden bugüne kadar desteğini esirgemeyen belediye başkanımız sayın Okan Yanmaz ve Kaymakamız sayın Yasin Öztürk yanımızda olacağından hiç şüphemiz yok.  Başka Akçakoca’mız yok! Saygılar”  paylaşımında bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
Bunun eşi de hem bu içkili mekanda çalışıyor hem de öğretmen .bu çocuklara kokteyl yapmasınuı öğretiyor herhal
h.cumur 14.08.2019 - 18:50:33
bu milleti zıkkımlayanlara mekan açmak için devlet yardım edecekse, bize de yazıklar olsun demek düşer....
ali solak 14.08.2019 - 18:39:30
alkolle milleti zehirleyip, millete ahlak vaat etmeyen zihniyetin, milletin ortak değeri şanlı Türk Bayrağıyla şov yapması tam bir çelişki ve acınacak haldir...... bu millete, değerlerimizle örtüşmeyen mekanlar açarak, aslında Türk Bayrağına en büyük kötülüğü yapanlar, ne yaptıklarının farkında bile değiller....Allah ıslah etsin....bir elde kadeh, bir elde Türk bayrağı, ancak şehitlerimizin kemiklerini sızlatır...nerede bunu anlayacak kafa...
yeni