Back To Top
FINDIĞINIZI EMANETE VERMEYİN!!!

FINDIĞINIZI EMANETE VERMEYİN!!!

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.08.2019
FINDIĞINIZI EMANETE VERMEYİN!!!
- A +

 Akçakoca Ziraat Odası Başkanı Levent Başaran yaptığı yazılı açıklama ise, emanete fındık verilmemesini istedi.

Başran yaptığı değerlendirmede, serbest piyasada üreticiyi memnun edecek fiyatın oluşması için, üreticinin malına ship çıkmasını istedi.

Başaran şu değerlendirmeyi yaptı..." Değerli üreticilerimizin TMO'nun bu yılda fındık alımı yapacak olmasına rağmen serbest piyasada bizleri memnun edecek fiyatın oluşması için emanete fındık verilmemesi önem arz etmektedir. Ayrıca emanete fındık vererek gerçek manada fındığa bağlı olarak geçimini sağlayan üreticilerimize de zarar vermiş olacaksınız. Siz değerli üreticilerimizin bu konuda duyarlı olmaları, tüm üreticilerimizin menfaatine olacaktır. FINDIĞINIZI EMANETE VERMEYİN!!!" 

Yorumlar

Yorumlar
Fındık işçileri iyiden iyiye azdılar. Daldan dalı kırıp yaprakları birlikte koparıp yere atıyor, yerden alıp tenekeye atıyor çuvala döküp çuvalı deviriyor tekrar toplayıp taşırken döke döke taşıyor. İşine gelmeyen dalları toplamıyor, molada su içmek, Tuvalete gitmek, sigara içmek yok, mola bitiyor sigara sarıyor, Tuvalete gidip en uzak yerdeki sudan su içiyor sonra "Tembel Hayvan" modunda fındıklıkta dalga geçiyor. Fındık üreticisi olarak bu işe çözüm üretmek zorundayız,
yeni