Back To Top
Pazvant TRT Haber’de

Pazvant TRT Haber’de

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.08.2019
 Pazvant TRT Haber’de
- A +

Akçakoca'da turizmin yeniden canlandırılması ve afetin etkilerinin ortadan kaldırılması amacıyla gerçekleştirilen Akçakoca Turizm Platformu çalışmalarını sürdürüyor.

Platformun aldığı karar doğrultusunda eylem planı oluşturuldu. İlk olarak eski Başbakanlardan Binali Yıldırım’ın da destek verdiği Kurban Bayram’ında Haydi Akçakoca’ya çağrıları yapıldı, paylaşımlar sosyal medya hesaplarından milyonlara ulaştırıldı.

Bugün ise TRT Haber’in Akçakoca’dan yaptığı canlı yayına konuk olan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, 18 temmuz felaketi sonrası yaşanılan sıkıntılara değindi.

Pazvant canlı yayında, sel sonrası yaşanan sıkıntıları aşılması için sosyal medya üzerinden yapılan “ Hayde Akçakoca’ya “ çağrısını yeniledi.

Yorumlar

Yorumlar
Can K. 9.08.2019 - 00:03:36
Güzel soyunma kabinleri ve wc ler yapılmış. ancak wc lere pislikten girilmiyor. Hepsi tıkalı ve taşmış. Pislikler plaja akıyor. Buraya neden bir temizlik görevlisi verilmiyor? En azından İşkurdan eleman alınıp temizletilebilir. Ekte bu pisliğin resimleri var. Turizm kenti olan yöreye hiç yakışmıyor bu ilgisizlik.
Turizm sektöründen pay almak için yatırım yapmak zorundasınız. İlçe coğrafi konumu itibariyle ne tür sosyal hizmet pazarlayabilir.? Deniz ve plaj konusunda nerelerde ne tür yatırım gerekir.? Geçmişte ABD, İngiltere, Almanya, Fransa'dan turist gelen Akçakoca bugün o pazarı niye kaybetti? Turistler sakin dinlendirici yerler ile eğlence mekanlarını tercih ederken her iki talep aynı yerde pazarlanamaz, işte bu bilinmeli. İç piyasaya yönelik Turizm pazarı için faaliyet gösteren yatırımcılar günü birlik çevre turları ile tercih nedenlerini artırmaya gitmeli. İşi ehline vermek şart, Kumsalda iki süslü lafla bir şey olmaz.
yeni