Back To Top

Su analizleri yapıldı konaklama sorunu yok... Destek İçin Haydi Akçakoca'ya

Su analizleri yapıldı konaklama sorunu yok... Destek İçin Haydi Akçakoca'ya

 - 7 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.08.2019
 Su analizleri yapıldı konaklama sorunu yok... Destek İçin Haydi Akçakoca'ya
- A +

18 Temmuz tarihinde yaşanan sel ve su baskınlarının ardından özellikle telef olan hayvanların ve Karadeniz’e bağlanan derelerden gelen çöplerin denize karıştığı iddiaları Akçakoca ilçesinde deniz turizmine balta vurdu. Denizin temiz olmadığı iddiaları üzerine MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Akçakoca’nın  Mavi Bayraklı Kale Plajı’nda denize girerek vatandaşların denize rahatça girebileceğini söyledi.

Akçakoca’da  yaşanan sel ve su baskınlarının ardından özellikle yaz aylarında deniz turizmi ile ünlü olan Akçakoca’nın turizmine balta vuruldu. Sel ve su baskınları nedeniyle telef olan hayvanların oluşturduğu mikrop ve selin sürüklediği çöplerin Karadeniz’e dökülmesi ile ilk günlerde denize girmenin yasak olduğu bildirildi. Ancak daha sonra yapılan su analizlerinde deniz suyu kalitesinin denize girmek için yeterli olduğu ve insan sağlığını etkilemeyeceği duyurusu yapıldı. Ancak özellikle Kurban Bayramı tatili için Akçakoca’da rezervasyon yaptıran bir çok tatilci rezervasyonlarını iptal ettirdi. Bunun yanında hafta sonu tatilcilerinin de denize girme oranlarında azalma gözlendi.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’da, Akçakoca’da turizm sezonunun sönük geçmemesi ve denize girilebildiğini göstermek için şortunu giyerek denize girdi. Uzun süre denizde yüzen Milletvekili Yılmaz, yaptığı açıklamada “Kesinlikle Akçakoca denizi kirli değil. Görüyorsunuz bizde çok rahatlıkla denize girebiliyoruz. Vatandaşlarımız da gelip çok rahat denize girebilirler. Akçakoca mavi ile yeşilin kucak kucağa geçtiği, Batı Karadeniz’in en güzel günbatımı izleyebileceğiniz bir şehir. Balığın en tazesini yiyeceğiniz, piknik yapabileceğiniz bir alandır. Düzce’nin diğer turizm merkezleriyle çok yakındır. Bütün vatandaşlarımıza, bütün dünya insanlarını Akçakoca’ya davet ediyoruz ve Hayde Akçakoca’ya diyoruz. 3 sahilimizde biliyorsunuz mavi bayraklı. Akçakoca’nın bir başka özelliği ise Türkiye’de ilk mavi bayrak alan plajlarının olmasıdır. En büyük avantaj Ankara ve İstanbul’dan araçla 1 yada 2 saatte gelebileceğiniz deniz noktası. Ankara’nın deniz, İstanbul’un ise sayfiye alanı diyebiliriz” dedi.

Su analizleri yapıldı konaklama sorunu yok

Milletvekili Yılmaz, deniz suyu analizlerinin yapıldığını ve tatilcilerin ilçede konaklama sorunu yaşamayacağını ifade ederek “Konaklama ile ilgili olarak otellerimiz var, 4 yıldızlı, 3 yıldızlı. Bunun yanı sıra pansiyon imkanları oldukça müsait. Gelmek isteyen vatandaşlarımızın konaklamadan yana sıkıntıları olmasın. Her zaman konaklamak için Akçakoca insanının misafirperverliğinden faydalanabilirler. Ne koku ne kirlilik var denizde.  Bir dönem aşırı yağışlardan dolayı deniz bulanıktı ama 2 gün içinde geçti ve şuanda çok rahatlıkla denize girilebilir. Su analizleri de yapıldı. Denize girilmesine hiçbir sakınca yok” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
sssss 4.08.2019 - 04:29:36
oteller müşteri kaçıyor diye pis denizi temiz dedirttiler bu günahın altından kalkamassın akçakoca belediyesi
Çernobil kazasından sonra bizim çayımızda birşey yok temiz diyen millet vekili, televizyonda çay içiyordu O vekil kanserden öldü ....
Yazıktır yahu sular ne halde siz neyin peşindesiniz
Gerçekçi olun lütfen milleti kandırmanın anlamı yok.Denizin neresi temiz allahaşkına .Ne sular temiz nede deniz suyu .Yukarıda Allah var
Bugün 3 Ağustos 2019 saat 15.00 deniz pislikten geçilmiyor.Deniz anası mı ararsın pis pis köpükler ince ince odun parçaları su bulanık inşallah bayrama kadar temizlenir.Gelen de gidiyor.Bu kadar para verdik değmedi diyorlar.İnşallah düzelir.
Bugün 3 Ağustos 2019 saat 15.00 deniz pislikten geçilmiyor.Deniz anası mı ararsın pis pis köpükler ince ince odun parçaları su bulanık inşallah bayrama kadar temizlenir.Gelen de gidiyor.Bu kadar para verdik değmedi diyorlar.İnşallah düzelir.
Bizim musluktan akan su, sizin musluğunuzdan akmıyor galiba; yoksa böyle sorumsuz açıklama olamaz. Elinizi yıkayacağınız su yok.