Back To Top
Körfez’den Akçakoca'ya gönül köprüsü

Körfez’den Akçakoca'ya gönül köprüsü

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -3.08.2019
Körfez’den Akçakoca'ya  gönül köprüsü
- A +

Kocaeli'ye bağlı Körfez Belediyesi, Akçakoca’da meydan gelen sel felaketinin yarattığı yaraları sarmak için  yardım eli uzattı. Temizlik ve temel ihtiyaç maddeleri ailelere ulaştırıldı

  Son yılların en büyük sel felaketlerinden birini yaşayan  Akçakoca bölgesinde yaralar sarılırken, Körfez Belediyesi de yardım eli uzattı.Bölgede Melen Çayı ve dereler taşmış, Akçakoca Belediyesi garakı büyük hasar görmüş, 17 köy yolu ulaşıma kapanmıştı. Bölge iller ve ilçeler, yaşanan bu üzücü olayda Akçakoca  halkını yalnız bırakmadı. Bu İlçelerden biri ise Körfez oldu. Körfez Belediyesi adına Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt, yanında bulunan bir heyet ile Düzce’ye gitti, “her zaman yanınızdayız” dedi.

 KÖRFEZLİ HEYET AKÇAKOCALI 

Körfez Belediye Başkanı bu üzücü olaya sessiz kalmadı. Bölge halkı için oluşturulan ve içerisinde temizlik malzemeleri ve temel gıda maddelerinin yer aldığı koliler, görevli personel tarafından Akçakoca'ya  götürüldü. Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt, Meclis Üyesi Ayşe Hacet Aşar ile birlikte Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın eşi Nurşen Yanmaz ile bir araya geldi.

 GEÇMİŞ OLSUN...
Şener Söğüt’ün eşi Hatice Söğüt, Nurşen Yanmaz’a ve Akçakoca’da oturan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Afet Bölgesi ilan edilen Uğurlu Köyü’nde sel felaketinden hasar gören yerler de ziyaret edildi. Yaşanan sel felaketinden dolayı yaşadığı üzüntüyü ifade eden Hatice Söğüt, “Yaşanan acılar bizim de acımızdır. Belediye Başkanımız Şener beyin sizlere selamını getirdim. Her zaman yanınızdayız. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın” dedi.  

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni