Back To Top

TURİZM BAKANI AKÇAKOCA'YA GELMİYOR, YARDIMCISINI GÖNDERİYOR

TURİZM BAKANI AKÇAKOCA'YA GELMİYOR, YARDIMCISINI GÖNDERİYOR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.07.2019
TURİZM BAKANI AKÇAKOCA'YA GELMİYOR, YARDIMCISINI GÖNDERİYOR
- A +

 Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un selden büyük zarar gören Akçakocalı turizm işletmelerinin randevu talebini geri çevirdiği öğrenildi. 

Yakın tarihin en büyük sel felaketi ve ekonomik yıkımı ile boğuşan Akçakoca, bir yandan yaralarını sararak ayağa kalkmaya çalışırken, selden büyük zarar gören Akçakocalı turizm işletmeleri, dertlerini anlatmak için  randevu talep ettikleri Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan olumsuz yanıt aldıkları öğrenildi.

Akçakoca TV’nin ulaştığı bilgiye göre, turizm sezonun ortasında patlak veren sel felaketi, Akçakoca’yı bitirme noktasına getirdi. Tarihinin en sakin yaz sezonunu yaşayan Akçakoca esnafı canıyla uğraşırken, dertlerini anlatmak istedikleri turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ulaşamadıkları ve randevu alamadıkları öğrenildi. 

Turizm sektörünün motoru olan Akdeniz ve Ege sahillerinde bir çok yatırımı bulunan  ve ETSTUR’sahbi olan Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un işlerinin çok yoğun olduğu ve bu nedenle Akçakoca’ya Cuma günü yardımcısını göndereceği öğrenildi.

Yaşadıkları sıkıntıyla başbaşa bırakılan Akçakocalı turizmci esnafının, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Akçakoca'ya hareket kazandırmak için sosyal medya üzerinden kampanya başlatacağı öğrenildi. 

Kampanyaya STK'lar ile siyasetçilerin de destek vereceği öğrenildi.

Alınan son dakika bilgisine göre, Bakan Ersoy'un, AK Parti'den geldiği öğrenilen randevu talebini bile kabul etmediği öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.