Back To Top
Issız Şehir Akçakoca…

Issız Şehir Akçakoca…

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -31.07.2019
 Issız Şehir Akçakoca…
- A +

Batı Karadeniz’in denize açılan kapısı olan Akçakoca, 18 Temmuz sabahı yaşanan sel felaketi sonrası  adeta ıssız şehre büründü. Yaz sezonu olmasına rağmen sahilleri de, sokakları da bomboş kaldı.

Düzce’nin denize açılan kapısı olan Akçakoca’da sel felaketi sonrası esnaflar iş yapamazken, ilçede deniz kenarları da boş kaldı, sokaklar da.

Her yaz sezonunda Akçakoca gecelerinin en harekeli caddelerini den bir olarak bilen Çınar caddesi sel sonrası ıssız caddeye bürünürken, geçmiş yıllarını mumla arar oldu.

Issız şehir görüntüsü veren Akçakoca fotoğrafını kendi sosyal medya hesabından paylaşan Zeki Akgün, “ Gecenin saat 23.30’unda Akçakoca’nın  Çınar caddesi, Merkez  cami önü,  bir tane insan yok. Bu memleketi bu hale düşürenlere yazıklar olsun.” Tepkisi gösterdi.

  TURİZM BAKANLIĞINDAN HİÇBİR YETKİLİ GELMEDİ

Turizm Bakanlığından hiçbir yetkilinin gelmemesine sitem eden Akçakoca TSO başkanı Mehmet Pazvant; "Biz bütün yetkililere söylüyoruz, Tüm ticaret erbabının kredi ertelemelerinden faizsiz kredilerden Akçakoca'nın yararlanmasını istiyoruz. Bir çok işletmemiz yıkık virane vaziyette onları bu sezona yetiştirmek çok zor. Hatta önümüzdeki sezona yetiştirmek bile zor. 

Sık sık STK'lar ile toplanıp fikir alışverişi yapıyoruz. Burada şunu söylüyoruz, Türkiye'nin en eski Turizm ilçesi Akçakoca. 1950'li yıllarda Bodrum Marmaris yokken Akçakoca turizm ilçesiydi. Bu turizm ilçesinde böyle bir felaket yaşandı. Bütün Bakanlıklardan yetkililer geldi ama turizm bakanlığından gelmedi. Biz gelseydi onların yüzlerine de söylerdik aslında. Bizim çağrımız şu. Turizmle büyük bir darbe aldık. Bütün tur operatörlerinden ve turizm bakanlığından Kurban Bayramı tatili için hem selzedelere yardım etmek için hem Akçakoca'yı ayağa kaldırmak için tur operatörlerinden Akçakoca'ya pozitif ayrımcılık istiyoruz. Belki o zaman toparlanmaz ama bir yaraya merhem olabilir" şeklinde konuştu.

AKÇAKOCA BELEDİYESİ ŞEHRİ YENİDEN CANLANDIRMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

 Bir yandan sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Akçakoca Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ekonomiyi canlandırmak için Yaz şenlikleri düzenliyor.

Akçakoca Belediyesi tarafından 5 Ağustos - 25 Ağustos tarihlrei arasında düzenlenen Yaz Şenlikleri kapsamında Merkez Camii karşısına kurulan ve kamuoyunda Han Otağı diye bilinen çadır vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Alınan bilgiye göre, bir ay süreyle kurulu kalacak  çadırda  akşamları sohbetler düzenleneceği öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Gerçekten akçakoca için çok şaşırtıcı ve üzücü bir durum selde yaşamını yitiren kardeşlerimizin ailelerine başsaglıgı diliyorum allah yar ve yardımcınız olsun inşallah herşey enkısa sürede düzelir
dursunali 31.07.2019 - 10:58:00
kim düşürmüş ula Akçakocayı bu hale.......hele bi deyiver de bilelim....işkembeden konuşma.....aleyna tilki için sokakları dolduran bu halktan, bi halt olmaz.......zırlamayın boşuna......alçak sürünmeye devam......
ali solak 31.07.2019 - 10:53:21
aleyna tilki yi çağırın, sokaklar dolar !!!
yeni